Про Академію

Меню

Lockheed Martin розробляє геостаціонарний дирижабль, що працює на сонячній енергії

19 Грудня 2016 21:52

Ідея заміни дорогих космічних супутників і літаків розвідки, попередження і управління типу AWACS на стаціонарні платформи знаходяться в межах земної атмосфери виношується людьми вже не перше десятиліття. Незважаючи на те, що літальні апарати, які легше повітря, вже відомі протягом 300 років, ідея використання таких апаратів в якості стаціонарних повітряних платформ тільки зараз близько підійшла до реалізації. Відома компанія Lockheed Martin була обрана агентством DARPA в якості підрядника за контрактом ціною в 400 мільйонів доларів, метою якого є проектування, будівництво та проведення випробувань моделі геостаціонарного літального апарату, який буде використовуватися в якості платформи для розвідувального та телекомунікаційного обладнання. Цей геостаціонарний літальний апарат отримав назву High Altitude Airship (HAA), перша модель HAA, створювана Lockheed Martin, буде виконана в масштабі 1:3.


HAA – це автономний безпілотний літальний апарат легший за повітря. У своєму робочому (геостационарном) положенні, апарат буде знаходитися на висоті 21 кілометр. З такої висоти спостережна апаратура зможе покрити область поверхні діаметром в 970 кілометрів, забезпечуючи цю поверхню телекомунікаціями, прогнозом погоди і іншими інформаційними послугами. За розрахунками, цей літальний апарат зможе перебувати в автономному режимі впродовж 10 років.

В натуральну величину цей апарат буде мати 73 метри в довжину і 21 метр в діаметрі. Для зменшення ваги апарату в якості зовнішньої оболонки будуть використовуватися високоміцні тканини, виготовлені зі спеціальних полімерних матеріалів, які, до того ж забезпечать мінімальну витік гелію, за рахунок якого і досягається підйом апарату в повітря.

Енергопостачання споживачів апарату здійснюється за рахунок тонкоплівкових сонячних батарей потужністю 15 КВт, розташовані на поверхні корпусу. Накопичення електроенергії здійснюється в батареї літій-іонних аккумуляторв сумарною ємністю 40 КВт/год. Рух апарату забезпечують електричні силові установки потужністю по 2 КВт кожна.

Поділитися посиланням: