Про Академію

Меню

Мер Львова Андрій Садовий у Дискусійному клубі МАУП

17 Лютого 2015 15:50

14 травня до Дискусійного клубу МАУП завітали одразу троє цікавих гостей: український політик, громадський діяч та бізнесмен, засновник громадської організації «Самопоміч» та політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», співвласник ТРК «Люкс», міський голова Львова з 2006 року Андрій Садовий, фінансовий директор страхової компанії «Княжа», кандидат до Київради від партії «Об’єднання «Самопоміч» Максим Гапчук та директор та співзасновник ТОВ «Інститут місцевого розвитку», кандидат до Київради від партії «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак. Темою зустрічі було місцеве самоврядування та як організувати життя у великих містах і маленьких селищах.

Першим із своєю промовою виступив Андрій Садовий, розпочавши розмову питанням «Чи були Ви коли-небудь у Львові?». Андрій Іванович розповів студентам та присутній професурі Академії про те, як саме він впроваджував політику самоврядування у своєму місті та які депутати мають бути при владі вже сьогодні: «Сьогодні в мене був ряд цікавих зустрічей. І на одній з них, яка була ранком, журналісти мене спитали «Пане Садовий, а скільки треба часу, щоб Київ був на такому ж рівні як Відень і Прага? Став чудовим європейським містом, комфортним і безпечним». Я відповів – 8 років важкої щоденної праці. Це при умові , що у владі  Києва будуть люди, якими кияни будуть пишатися».

Чимало питань викладачі та студенти поставили меру Львова, серед них були і бачення виборчої системи політиком у майбутньому, і кроки, що необхідно зробити, аби зберегти країну у теперішній непростий час. Щодо останнього, то політик зазначив: «Якщо ви подивитесь у недалеку минулу перспективу, то у нас політики прагнули розділяти країну, даючи в різних регіонах різну інформацію. Сьогодні Україна є роз’єднана. Щоб ми були сильними – ми повинні бути єдиними і спілкуватися один з одним». На питання про особливий секрет успіху Андрій Садовий відповів, що для нього  існують три кити, на яких тримається успіх: любити людей, багато працювати і вірити в Бога.

Наступним до слова було запрошено Максима Гапчука, який поділився своїми міркуваннями про те, як має бути сформовано самоврядування у Києві:  «Я, перш за все, менеджер, управлінець, а не політик. Я – це дія, а не слова. В Київраді маю за мету згуртувати зусилля однодумців, аби разом змінювати Київ на краще, змінювати майбутнє киян через втілення спільної програми конкретних дій. Відбудувати ефективне місцеве самоврядування, яке буде базуватись на принципах прозорості, відвертості, підконтрольності громаді, а також дозволить мешканцям Києва вирішувати спільні проблеми як окремих районів, так і міста в цілому».

 Третьою виступила Альона Бабак, яка зосередила увагу на двох головних питаннях – ініціативності місцевого самоврядування та прозорості. Щодо першого, то кандидат зазначила про цікаві соціальні акції, які відбуваються у стінах МАУП, зокрема про ініціативу «Обміняй цигарку на цукерку», яку нещодавно було успішно проведено в Академії. Так, Альона Бабак запропонувала студентам стати рушієм ідеї заборони куріння в Києві у громадських місцях. Прозорість кандидат  вбачає у тому, щоб створити підґрунтя, яке дасть киянам можливість оцінювати якість життя у місті та допоможе налагодити діалог між структурами-постачальниками послуг та киянами.

 «Сьогодні, хотілося б, щоб ви, молодь, почули що таке самоврядування. Самоврядування - це ви і це ми, викладачі! І разом ми маємо побудувати новий простір для нашого життя» - завершила Бабак.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: