Про Академію

Меню

Мирон Ільницький про Чемпіонат Європи серед ВНЗ і плани спортсменів МАУП на майбутнє

07 Липня 2011 10:59

Завершився ІХ Чемпіонат Європи з футболу серед студентських команд. Україну на цьому турнірі представляла студентська команда Міжрегіональної Академії управління персоналом, яка за результатами жеребкування виступала у групі В, до якої також увійшли: команда Політехнічного університету з Португалії, Університету прикладних наук Гаага-Хеліа (Фінляндія) та Кубанського державного університету з Краснодару (Росія). Про перебіг чемпіонату, результати та висновки розповів директор департаменту фізичної культури та спорту МАУП Мирон Йосипович Ільницький.

- Мироне Йосиповичу, всі ми з цікавістю спостерігали за вдалим стартом наших футболістів, чому не вдалося успішно продовжити турнір?

Варто зазначити, що цього року наша команда брала участь у Чемпіонаті Європи всьоме і приїхала на турнір з найвищим рейтингом серед футбольних команд ВНЗ (26 балів),  друге місце за цим рейтингом займає Туреччина (23 бали) і третє місце у Німеччини (20 балів). За результатами жеребкування ми зіграти у вибірковому турі з Португалією, Фінляндією і Росією. Перша гра була з командою Кубанського державного університету, це дуже сильна команда, вона є базовою для збірної Росії зі студентського футболу, перший тайм ми зіграли внічию, у другому забили швидкий гол, росіяни відразу відповіли, грати було цікаво, наприкінці матчу ми забили другий гол. Другий матч ми зіграли з фінами, виграли 6:0, третя гра була з Португалією. Команда з Португалії досить технічна, прогресивна, але ми виграли 1:0.

- Тож, наша команда дійшла до ¼ фіналу?

Так, вигравши три матчі ми потрапили до ¼ фіналу, де нам довелося грати зі студентською командою з Іспанії. Ми готові були до того, що це сильна команда, адже футбольна збірна Іспанії зараз чемпіон світу, а футбольні клуби „Барселона” і „Реал” сьогодні лідери європейського футболу, тож і студентська команда, маючи таку школу, досить потужна. Однак, ми також виступили досить достойно, на нашій грі було присутнє все керівництво європейського студентського футболу, керівництво турецького університету Халік, на базі якого проходив турнір. І всі зауважили, що наша команда має виразний почерк київського „Динамо”: потужні атаки, необхідні відступи назад, паузи у грі. Дійсно у нас грали шестеро футболістів з „Динамо 2”, тож склад команди був підсилений студентами МАУП.

-          Як Ви оцінюєте гру з Іспанією?

Це дуже технічна команда, ми були готові до цього, гра була напружена, у Сергія Кушки були чотири моменти, коли можна було забити, але це не вдалося. Натомість іспанці дочекалися кінця матчу і виграли за пенальті. Це лотерея, їм пощастило більше.

-          Як був організований турнір?

-          Однак, в цілому мушу зазначити, що організація чемпіонату була не на найкращому рівні. Наприклад, у спеку довелося грати на штучних футбольних полях, це дуже важко і не зручно. Але ми грали. Харчування було дуже погане, одноманітне, а для спортсменів це дуже важливо. Крім того, була змінена структура змагань. Був введений новий регламент чемпіонату для уникнення застосування „схем”. Тобто враховувалось не як завжди, забиті-пропущені м’ячі, результати зустрічей між командам. Натомість після кожного матчу у вибірковому турі пробивалися по три пенальті і ці очки враховувалися. Тож регламент був досить незвичний. Але за цим регламентом Німеччина, яка зіграла майже всі матчі внічию, але була кращою за результатами пенальті, стала чемпіоном Європи. І таке буває в футболі.

-          Який же результат турніру?

-          В результаті у нас шосте місце, але вже не було ніякого настрою змагатися. Ми не очікували і не прогнозували такого результату і таких умов. Футбол – це як змагання гладіаторів, помилки не припустимі, у нас же помилка сталася ще у чвертьфіналі. Чемпіоном стала команда з Німеччини, друге місце посіла Франція. Взагалі рівень учасників турніру дуже виріс, майже всі учасники були командами з високим професійним рівнем.

-          Хто  Ваших вихованців відзначився найбільш на чемпіонаті?

-          Кращим бомбардиром чемпіонату було названо Сергія Кушку, гравця молодіжної збірної України, а також студента Інституту менеджменту та бізнесу МАУП. Він забив п’ять м’ячів, крім того, один гол не був зарахований.

-          Розкажіть, будь-ласка, про найближчі плани наших спортсменів.

-          На сьогодні, попри все, МАУП є базовою командою для збірної України з футболу серед студентів. Через місяць, 7 серпня, збірна команда України з футболу виїздить на 26-у Універсіаду у Китаї. Це буде третя спроба для нас стати чемпіонами Всесвітньої Універсіади. Ми надаємо одинадцять кандидатів до збірної. Старший тренер Володимир Лозинський, колишній гравець київського „Динамо”, старший тренер нашої команди „МАУП-Єдність” Сергій Коновалов буде його помічником. Крім того, у вересні відбудеться одинадцятий чемпіонат України серед футбольних команд ВНЗ, тож наприкінці серпня вже треба готуватися до нових звершень. 

-          А щодо інших видів спорту?

-          Як відомо, наступного 2012 року в Лондоні відбудуться літні  олімпійські ігри. Заступник Голови Наглядової ради МАУП Ростислав Георгійович Щокін є президентом Асоціації боротьби міста Києва та першим Віце-президентом асоціації боротьби України і він надає значну допомогу збірній України з вільної боротьби, підтримує спортсменів. 2011 рік – рік олімпійських ліцензій і ми сподіваємося здобути найбільше ліцензій на 2012 рік. У нас навчаються спортсмени, що виступають у складі національної збірної України з вільної боротьби, на яких ми покладаємо великі надії.

Поділитися посиланням: