Про Академію

Меню

Міжнародна студентська науково-практична конференція «Інформаційні технології (ІТ): соціально-психологічні реалії та перспективи для ос

19 Квітня 2013 11:38

Сонячного 18 квітня у Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого МАУП відбулася міжнародна студентська науково-практична конференція «Інформаційні технології (ІТ): соціально-психологічні реалії та перспективи для особистості та соціуму».

Варто представити склад Оргкомітету конференції: доктор політичних наук, професор, проректор з наукової роботи МАУП  Микола Федорович Головатий; доктор політичних наук, професор, директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування ім. Г. Алієва Іван Павлович Бідзюра; доктор економічних наук, професор, директор Центру організації наукової роботи Віра Євгенівна Сафонова.

Як зазначив Іван Павлович Бідзюра, молода людина може засвоїти лише 1/1000000 часточку інформації, відомої людству, і ця цифра найближчим часом може створити серйозні проблеми у нашому світі з його нестримною глобалізацією та стрімким науково-технічним прогресом.

Тетяна Рудницька, доктор соціологічних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри соціології ІСНіС, підкреслила у своєму виступі, що всесвітня інформаційна мережа Інтернет є всесвітньою лише за назвою. Якщо придивитися пильніше, 80% користувачів Інтернету живуть у Західній Європі та Північній Америці. В Україні Інтернетом послуговується лише кожен восьмий українець.

Утім, глобалізація – процес поступовий і невідворотній. Інформаційні технології проникли у найпотаємніші куточки життя, що особливо підкреслюють теми доповідей: «Роль ІТ у діяльності громадських організацій України» Людмили Ворначевої, «Проблема духовної культури в інформаційних вимірах соціального простору» Валентини Мядєрової, «Суб‘єкт злочину «Незаконне втручання в роботу соціальних мереж комп‘ютерних систем» Алієвої Гюльміри Мехман кизи, «Інформаційні технології в особистому житті» Катерини Ткачової, «Вплив інформаційних технологій на здоровий спосіб життя» Гіги Хороішвілі тощо.

Як не загубитися серед потужних інформаційних потоків, які підводні камені чекають на нас у океані новітніх технологій, як не потрапити у численні пастки інформаційної епохи та як використати сучасні тенденції на окристь собі – на ці та низку інших актуальних питань студенти та викладачі Академії шукали відповідь протягом конференції, де працювали три секції:

1.     Інформаційні технології у формуванні світопоглядового простору

2.     ІТ у здійсненні стилю життя

3.     Роль ІТ в сучасних соціальних практиках.

На завершення зазначимо: студенти продемонстрували високий рівень підготовки, а студенти-іноземці – також чудове володіння українською мовою.

Марина Лавренчук

Поділитися посиланням: