Про Академію

Меню

Міжнародний день шахів та День шахів в Україні!

20 Липня 2021 10:07

Вже багато років, починаючи з 1966, у всьому світі 20 липня відзначається Міжнародний День шахів. Ця свято проводиться за рішенням Всесвітньої шахової федерації, заснованої в 1924 році.

Назва гри походить з персидського: шах і мат – володар помер. Батьківщиною шахів є Індія. Там у V столітті з’явилась попередниця шахів – чатуранга. У Київській Русі шахи з’явилася приблизно в  IX-X столітті.

В Україні 20 липня визнано Днем шахів відносно недавно – з 2011 року. З цього часу наша країна також вшановує стратегів усіх рівнів, які присвятили себе цій грі, що захоплює й розвиває мислення.

У шахи грають на спеціальній дошці, що має назву шахівниця, поділеній на 64 світлі і темні клітини (поля). У гравців є по 16 світлих (білих) і 16 темних (чорних) фігур, які пересуваються за встановленими для них правилами. Мета гри полягає в тому, щоб поставити мат королю супротивника.

Вітаємо всіх шахістів з міжнародним професійним святом, що об’єднує любителів шахів, так і спортсменів, які досягли значних успіхів у цій грі! Зичимо всім вам і надалі розвивати свою майстерність, успіхів і нових перемог!

Поділитися посиланням: