Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр ім. Ярослава Мудрого – перлина знань та літературне джерело МАУП
Як відомо, бібліотеки створювалися ще з давніх часів. Людство одразу зрозуміло усю цінність писемної інформації, необхідність її берегти та відтворювати. Бібліотека - це унікальне місце, де зберігається неоціненний скарб людства – інформація, яка є ключем до розуміння цього світу.
Міжрегіональна Академія управління персоналом пишається своїм осередком знань – бібліотекою, яка нараховує 404 000 книг. Міжнародний бібліотечно – інформаційний центр ім. Ярослава Мудрого забезпечує студентів навчальним матеріалом, підвищує інтелектуально-професійний рівень знань, збагачує внутрішній світ молоді та забезпечує максимально комфортні умови для користування науково-методичними та навчальними матеріалами.
Про літературну перлину Міжрегіональної Академії управління персоналом нам розповіла директор Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру імені Ярослава Мудрого Любов Олексіївна Бродська.
Розкажіть, будь-ласка, про історію створення бібліотеки в Академії?
Перша бібліотекаАкадемії була розташована в приміщенні Президії Академії. Засновник МАУП Георгій Васильович Щокін завжди говорить, що бібліотека – це серце вузу. Тому з кожним роком книжковий фонд збільшувався і з часом виникло питання про розширення бібліотеки. Згодом для бібліотеки було побудовано окремий корпус, створенням якого особисто піклувалися Голова Наглядової Ради – Георгій Васильович Щокін разом із своїм заступником Ростиславом Георгійовичем Щокіним.
Урочисте відкриття Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру імені Ярослава Мудрого відбулося 1 вересня 2004 року.
Коли потрапляєш до бібліотеки МАУП, вона кардинально відрізняється від бібліотек інших навчальних закладів високим рівнем обслуговування та сучасною автоматизацією інформаційних процесів. Як вам це вдалося?
Одним із завдань, які ми ставили перед собою, створюючи бібліотеку, була вимога, аби вона відповідала усім новітнім потребам 21 століття. А саме, ми впровадили спеціальну комп’ютерну програму УФД “ Бібліотека”, завдяки якій наші відвідувачі можуть швидко та легко знайти необхідні навчальні матеріали. Ми також автоматизували всі процеси бібліотечної роботи, створивши електронний каталог, тобто усі книги мають штрих код, що дуже зручно для користування. Завдяки такому ж штрих коду на студентському квитку, ми в будь-який момент можемо ідентифікувати читача, відкрити його формуляр та подивитися, які книги у нього на руках.
Така автоматизація бібліотечних процесів полегшує роботу студентів у підготовці до контрольних, курсових та дипломних робіт. Усі студенти можуть попрацювати в комп’ютерному залі, де є вихід в Інтернет.
Фонд бібліотеки представлений різноманітними виданнями з багатьох галузей знань: підручниками, словниками, посібниками, якими користуються студенти всіх спеціальностей.
При бібліотеці є науково-методичний відділ, який забезпечує наших студентів методичними програмами, курсами підготовки, програмами практик тощо.
У МАУП навчається багато іноземних студентів. Чи є для них навчальна література?
У бібліотеці створено зал іноземної літератури, де є книжки майже всіма мовами світу. Цим залом користуються студенти Академії, які приїхали на навчання з різних країн. Ми постійно намагаємося поповнювати книжковий асортимент новими надходженнями. Деякі іноземні слухачі знають українську мову, тому з ними легше порозумітися. Але до кожного студента ми намагаємося знайти індивідуальний підхід та допомогти їм у користуванні бібліотекою.
На жаль, в наш час молодь менше звертається до бібліотек. Як ви заохочуєте студентів до отримання нових знань?
Ми спостерігаємо те, що в МАУП приходить свідома молодь, якій потрібні в першу чергу знання, а не лише диплом. Завдяки інформатизації навчатися стало легше. Дуже багато літератури, програм, методичних розробок є в електронному вигляді. Кожен студент у МАУП має пароль від електронної бібліотеки, може зайти на сайт МБІЦ МАУП: http://library.iapm.edu.ua/та отримати доступ до книжок, які йому потрібні для навчального процесу.
Рівень зацікавленості кожного студента багато в чому залежить від викладача, який має знати інформаційну базу бібліотеки, щоб допомогти йому зорієнтуватися у виборі книжок для навчання.
На сайті бібліотечно-інформаційного центруможна прочитати про усі нові надходження до бібліотеки.
Які культурно-просвітницькі заходи проводить бібліотека?
Ми регулярно проводимо виставки книжкового фонду бібліотеки, різні заходи до свят, запрошуємо цікавих гостей, викладачів та студентів Академії. Щорічно нами проводяться екскурсії, науково-практичні семінари за участі представників бібліотек регіональних підрозділів МАУП.
Для першокурсників, перед навчальним роком, ми завжди готуємо виставку з навчальної літератури. Обов’язково даємо адресу сайту, пароль від електронного каталогу та знайомимо з правилами користування бібліотекою.
Хто може стати читачем Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру Академії?
Читачами абонементу нашої бібліотеки є тільки студенти МАУП. Студенти з інших вузів можуть працювати лише в читальних залах. А у випускників Академії є спеціальна картка, яка дає їм можливість і надалі, після закінчення навчання, користуватися бібліотекою. Наші двері завжди відкриті!
Чи є в бібліотеці букіністичні видання?
Так, ми маємо дореволюційні видання, зокрема, прижиттєві видання Олександра Пушкіна, Михайла Салтикова-Щедріна, Миколи Некрасова, дуже цінне багатотомне видання «Записки Шевченковского общества» та інші.
Які ваші плани щодо розвитку інформаційно-бібліотечного центру?
В найближчих планах - організація обслуговування викладачів і співробітників МАУП за допомогою електронного формуляру. Ми націлені на плідну співпрацю з інститутами Академії. Колектив бібліотеки ніколи не стоїть на місці, ми розробляємо нові концепції, прагнемо крокувати в ногу з часом, працювати так, аби кожен візит читача до бібліотеки був цікавим, приємним і корисним.