Про Академію

Меню

Міжнародному підготовчому інституту МАУП – 10 років

01 Березня 2011 10:22

Днями у Міжрегіональні Академії управління персоналом відзначали ювілей – 10 років з дня заснування Міжнародного підготовчого інституту.

Протягом десяти років цей навчально-виховний структурний підрозділ готує іноземних громадян для вступу на навчання до Президентського університету МАУП та до інших вищих навчальних закладів України.Основним завданням МПІ є опанування іноземними громадянами української мови (за бажанням – російської) та базових дисциплін в обсязі, необхідному для продовження навчання за економічним, психологічним, гуманітарним та іншими напрямками. В Академії нових студентів приймають з традиційною гостинністю. Спочатку студентам пропонується десятимісячний курс вивчення мови, а також дисциплін відповідно до стандартів Міносвіти – залежно від спеціальності, яку вони прагнуть здобути. Керівництво інституту забезпечує прийом, візову підтримку та реєстрацію, а також організацію навчального процесу, поселення у комфортабельні гуртожитки та належні побутові умови.

Персонал інституту усвідомлює, що молоді люди, які приїжджають до іншої країни на навчання потребують не лише належної організації навчального процесу, а й звичайної людської уваги. Саме тому працівники Академії уважно і відповідально ставляться до кожного студента. Викладачі МАУП є досвідченими психологами, адже дуже важливо полегшити іноземним студентам «акліматизацію». Вони всіляко створюють довкола студентів атмосферу комфорту та доброзичливості. Адже на найближчі 5 років, Академія стане для цієї молоді другою родиною.

Урочистості з нагоди ювілею відкрив проректор з міжнародних зв'язків – генеральний директор Міжнародного відкритого університету МАУП Ігор Славович Піляєв: „За десять років свого існування МПІ випустив понад дві тисячі студентів. Зараз же у нас навчаються 864 іноземних студентів з 45 країн світу, а саме: з країн Східної Європи, пострадянського простору, Близького Сходу, Північної Африки, Східної Азії тощо. У цьому році ми значно розширили студентський контингент і кількісно, і географічно, до Академії приїхали студенти з тропічної Африки, Греції, Ірану, Китаю тощо. Ми реалізуємо концепцію мультикультурної освіти, поваги до традицій різних цивілізацій, міжцивілізаційного діалогу. Міжнародний підготовчий інститут МАУП є визнаним лідером освіти для іноземних студентів в Україні”. Завершуючи свій виступ, Ігор Славович побажав студентам МПІ успіхів у навчанні, повноцінного студентського життя, і врешті – отримання дипломів, які згідно з Болонською конвенцією визнаються у багатьох країнах світу.

Серед численних гостей свята були і ті, хто стояв біля витоків інституту. Десять років тому Зоя Улянівна Борисова брала участь у відкритті Міжнародного підготовчого інституту і досі успішно його очолює: „Дякую – це головне слово у моєму виступі, - розпочала Зоя Ульянівна своє звернення. - Я дякую керівництву Академії, колективу інституту, викладачам, - всі вони докладали чималих зусиль для розвитку інституту. Я дякую вам, студенти, за ваш вибір, адже ми вас любимо і саме для вас працюємо. Ми віримо, що після завершення навчання, коли ви повернетеся на батьківщину і працюватимете на користь своїх країн, то будете згадувати роки, які провели в МАУП як найкращі”.

Одним з перших випускників Міжнародного підготовчого інституту був тодішній студент з Азербайджану, а сьогодні - голова Союзу азербайджанської молоді України Анар Таіров. „Для мене велика честь виступати сьогодні перед вами, - звернувся гість до професорсько-викладацького складу і студентів. – Десять років тому, коли я приїхав до України і вступив до МАУП, нас, азербайджанських студентів було лише десятеро. А цього року до Академії вступило близько двохсот студентів з Азербайджану. Саме МАУП навчив мене любити Україну, дав мені освіту і путівку в життя. Тож я щиро вітаю колектив МПІ і бажаю успіхів, і побільше нових студентів, які б так само любили Академію”.

Щороку студенти з різних країн світу приїздять до Києва і вступають на навчання до Міжнародного підготовчого інституту МАУП, і серед них чимало творчих і різнобічно обдарованих молодих людей, які згодом стають зірками Академії. Тож святковий концерт з нагоди 10-річчя інституту також організували ці іноземні студенти МАУП, адже, перш за все, це їхнє свято, свято їхньої Альма-матер.

Розпочали концерт студенти з країни вогнів – Азербайджану. Як завжди чарівною була Сімузар Мелікова, відома в Академії своїми прекрасними вокальними даними, постійна учасниця святкових заходів.

Від імені студентів з Ірану привітання пролунало від випускника МАУП Шабані Аббаса, який подякував Академії за турботу і увагу, за ті можливості, які вона надає своїм студентам для розвитку і самореалізації. У виконанні студентки Саед Нігар для всіх присутніх прозвучали чудові поетичні рядки персидського поета Фірдоусі, а відомий в Академії своєю участю у різноманітних конкурсах і фестивалях іранський студент Хосейн Мірзаголі подарував усім декілька пісень у супроводі гітари.

Кожна національність – яскрава і своєрідна. Тож і студенти дивували кожен своїм талантом. Джан Шен порадував чудовою грою на піаніно, а його колега також з Китаю вразила неперевершеним оперним вокалом, а також знанням української мови, виконавши пісню на вірші Тараса Шевченка „Садок вишневий коло хати...”.

Африка – величезний багатонаціональний континент. Саме звідси останнім часом до Академії приїздять чимало нових студентів. Нестримний запальний темперамент у своєму національному танці продемонстрували студенти з Камеруну, що зовсім недавно приєдналися до великої родини МАУП.

Палестина – жива легенда з біблійних сторінок. Традиційним для свят у МАУП став національний палестинський чоловічий танець, який виконують студенти з цієї країни.

А завершили свято чарівні грузинські дівчата у національних костюмах, виконавши для всіх присутніх яскравий аджарський танець.

Тож свято завершилося, а попереду – нові досягнення, невпинний розвиток і барвисте студентське життя.

Поділитися посиланням: