Про Академію

Меню

Мозок - жива істота: дослідження Бехтеревої

28 Червня 2016 14:11

Століттями людина вивчає власний мозок, але до цих пір, здається, знає про нього менше, ніж про космос. Скоро наука до кінця розгадає всі загадки сірої речовини? Коли ми дізнаємося, як саме народжуються думки, виникає творчість, приходить осяяння? На це питання і зараз не дають відповіді найвидатніші вчені.

Разом з тим, як вважають багато нейрофізіологи, перший (і поки єдиний) реальний прорив у вивченні головного мозку вже стався 25 років тому, коли в Радянському Союзі був вперше застосований спосіб довгострокового вживлення електродів у мозок людини. У середині 80-х в умовах безпосереднього контакту з мозком стала працювати академік Наталія Бехтерева — нейрофізіолог з світовим ім'ям, внучка всесвітньо відомого фізіолога, психіатра і невропатолога Володимира Бехтерева.

Вона займалася «мозковим штурмом» понад півстоліття (у тому числі понад 16 років — на посаді наукового керівника Інституту мозку людини РАН у Санкт-Петербурзі) і знала про лабіринтах думки більше, ніж будь-який інший учений світу. Вважала, що мозок — це жива істота. А в главі «Задзеркалля» своєї книги «Магія мозку і лабіринти життя» писала, що вважає своїм обов'язком вивчити все незрозуміле, пов'язане з мисленням. Здавалося, що в останні роки життя вона була вже в двох кроках від розгадки. Що ж їй вдалося дізнатися і зрозуміти?

Поділитися посиланням: