Про Академію

Меню

Музична студія МАУП «GLORIA» - перший сольний концерт

12 Грудня 2008 16:33

Днями у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбувся сольний концерт музичного колективу Академії «GLORIA».

В Академії кожен охочий студент, паралельно з навчальним процесом, має змогу у вільний час займатись мистецьких студіях для власного духовного розвитку. 

Музичний колектив «Gloria» створено у жовтня 2006 року. За словами керівника студії Анни Кольберт, перші прослуховування бажаючих займатись співом у музичній студії вразили високим рівнем вокальних даних студентів, та й самі вони також приємно здивувались своїм показникам. На прослуховування, як правило, приходили студенти з музичною освітою, хоча були такі, хто просто мав шалене та непоборне бажання співати.

Ансамбль бере участь у численних культурно-мистецьких заходах Академії та офіційних урочистостях та є окрасою будь-якого свята. Репертуар колективу дуже різноманітний за напрямом та стилем, і добирається спільно студентами і керівником, беручи до уваги рівень концерту та публіку. Від українських народних пісень, обробок сучасних композиторів (колядки і щедрівки: "Ой, сивая зозуленька" К.Стеценка, "Пречиста Діва", "Будьте здорові" з репертуару Піккардійської терції, "Коломийка" Волонтира, "Ой, пряла б я куделицю," О.Кошиця, "Щедрик" М.Леонтовича, "Ой, на Йвана Купала" С.Крижанівського, "Ой, чорна я си чорна", "Чом ти не прийшов" В.Міхновецького) до джазових творів Д.Гершвіна "І got rhythm", Д.Мендела "The shadow of your smile", "Cruella da Vill" та більш класичних творів Р.Емессона "Gloria", К.Орфа "О Fortuna" з "Carmina Burana". Твори виконуються акапельно та з супроводом. Окрім того, як правило, самі студенти виступають ініціаторами при виборі твору.

Про те, як добирається репертуар, розповіла студентка третього курсу Інституту міжнародної економіки та інформаційних технологій Анна Панасенко: Звичайно, оскільки ми дуже дружний колектив, то ми узгоджуємо репертуар, учасники також приносять і пропонують до виконання твори, а вирішальне слово – за художнім керівником. Наш викладач – професіонал і те, що пропонує до виконання Анна Вікторівна всім подобається, вона завжди враховує наші смаки і нашу думку. Крім того, на наших репетиціях і концертах завжди панує атмосфера любові і доброти.

 Усіх учасників колективу - різних за віком, складом мислення, світосприйняттям та характером в єдиний дружній ансамбль "Gloria" об’єднує шалена любов до музики. Дружня та весела атмосфера в колективі, увага до кожного студента дозволяє кожному з них розкрити величезний творчий потенціал, закладений у кожному з них. Крім того, пісня завжди відігравала виховну роль. Адже саме в пісні і філософія, і гуманність, і щирі, непідкупні почуття.

Думками про своє бачення творчості поділилася учасниця колективу Тетяна Зубро: «Музикою я займаюся досить давно, десь з п’яти років, і пісня для мене – це ставлення до дійсності, до оточення, до життя, можна сказати, що це мелодія душі. Мої улюблені композиції – це «Libero me», «Gloria» та «Fortuna». Тобто я надаю перевагу більш серйозним складним творам.

«Мені більш цікаві класичні твори, такі як «Libero me», «Fortuna», також у нас є досить складні народні пісні, наприклад, «Ой полечко поле», тут є над чим працювати і є про що співати», - говорить учасниця музичної студії Юлія Молдован.

Не секрет, що пісня і музика виховують найкращі якості. І учасники колективу «Gloria» з цим згодні. «Починаючи займатися в музичній студії, я не думала, що зможу так співати і маю такий голос, – говорить студентка Юлія Молдован, - Тут відбувається значний розвиток особистості. Більшість з нас не закінчували навіть музичної школи, але це не заважає нам співати, вже зараз ми співаємо по нотах, відчуваємо музику. Ми просто живемо музикою. Я дуже задоволена заняттями в музичній студії, тому що відчуваю, як розвивається голос, як я розвиваюсь морально, духовно. Крім того, це дуже корисне спілкування і цікаве дозвілля».

Колектив постійно розвивається і прагне до підвищення свого виконавського рівня. Це демонструє і цьогорічний звітний концерт, де колектив виконав досить складні композиції і показав прекрасне володіння вокалом і високий рівень виконання, як у технічному, так і в емоційному плані. Безумовно, перший сольний концерт стане новою сходинкою колективу до ще вищих вершин творчості. Можна стверджувати, що студенти із задоволенням та гордістю, через роки,  згадуватимуть про свою участь в ансамблі «Gloria».

Поділитися посиланням: