МВА - інвестуй у власний успіх!

18 Лютого 2011 11:07

Міжрегіональна Академія управління персоналом завжди на крок попереду на освітянському просторі України. Академія постійно поліпшує рівень якості освіти. Одним з таких шляхів розвитку є програма  МВА (Master of Business Administration) - програма професійної вищої освіти, спрямована на формування навичок висококваліфікованого менеджера, який володіє широкими та універсальними знаннями в управлінні бізнесом, що дозволяє одержати ступінь Магістра Ділового Адміністрування.

МВА докладає багато зусиль для того, щоб дати своїм студентам багато теоретичних, а головне практичних знань, які  допоможуть спланувати і  створити свій бізнес та розвиватися у цій галузі.

Нещодавно у МАУП пройшов семінар програми МВА, присвячений темі «Усі переваги, які вам дає бізнес-освіта». Про роботу програми МВА та головні аспекти зустрічі  з нами поділилась директор Вищої школи управління Міжрегіональної Академії управління персоналом Тетяна Володимирівна Ревуцька.

 

Розкажіть, будь ласка, про  програму МВА?

Якщо почати розмову про ринок програми МВА, то можна виділити два основних його напрямки. Усі школи МВА діляться на дві групи: перша група – це міжнародні програми МВА, друга – це національна програма. Перша – це ті бізнес школи, які представлені іноземними навчальними закладами як державного зразка, так і приватного характеру. В основному, на ринку України - це більше приватні заклади, які проектують свою програму на базу якогось партнера у вигляді учбового закладу. Добре в цих програмах те, що стандартизовані міжнародні програми будуються за класичною структурою МВА. Мінусом можна вважати те, що кожний курс, розроблений викладачем – нерезидентом, не враховує специфіку та менталітет національного характеру ведення бізнесу.

Це достатньо дорогий вид освіти. Вартість програми починається від 10000 доларів. Усі програми в усіх країнах тривають від 1,2  до 2-х років.     

Національна МВА – це програма, яка є альтернативою магістерським програмам, які розроблені нашими національними закладами як  приватної, так і державної форми власності. В результаті слухач отримує диплом державного зразка. Це навчання - досить дешеве і доступне, звичайно, порівняно з міжнародною програмою. Слухач має можливість обирати між другою вищою освітою та магістерською програмою.  

Що ж до нашої школи, то це унікальна структура на ринку освіти. Розробник нашої програми -  SIC– System of International Certification. Це організація, яка займається стандартизацією ISO (International Organizationfor Standardization). Це, як прийнято вважати в усьому світі, стандартизація бізнес-процесів за певною системою менеджменту якості. Якщо підприємство має сертифікат ISO, то це означає, що незалежний орган підтверджує, що бізнес-процес в компанії відповідає певному рівню якості. Штаб-квартира ISO знаходиться в Лондоні, й усі рішення приймаються в головному офісі. Вони більше 10 років займаються управлінням менеджментом якості, різними бізнес-системами, тому за роки праці був накопичений унікальний  досвід ведення бізнесу: як його створювати, як він працює, його діагностика, яким має бути комплекс заходів, для того, щоб бізнес-процеси відповідали стандартам. Так, у 1997 році на основі практичного досвіду народилась програма МВА. SIC–це не учбова організація, а практична, що і підтверджує саму систему бізнес-освіти. Це навчання практичним навичкам, стандартизованим за певною системою. На мою думку і на думку наших випускників, програма МВА SIC,яка викладається  в МАУП, є унікальною і за своєю якістю, і за своєю вартістю.

Оскільки ми рухаємося в Європу, то намагаємося, щоб наша програма відповідала рівню програми міжнародного зразка.

А яка  мовна політика викладання цієї програми?

Програма читається російською мовою. МВА доступна як для малого, так і для середнього бізнесу. Вона призначена для тих людей, які невпевнені в своїх знаннях іноземної мови.  Також у нас продумана програма викладання англійською мовою. Якщо будуть бажаючі, ми із задоволенням відкриємо таку групу.

Оскільки програма SICрозроблялась у Лондоні, то на сьогоднішній день, вона представлена трьома мовами (англійська, німецька та російська). У перспективі, вона буде читатися в усьому світі. Поки що, ми є першою школою на усьому пострадянському просторі, де читається програма російською мовою.

Якщо навіть людина від’їжджає за кордон (за різними обставинам) і, щоб не переривати навчання, вона має змогу відвідувати найближчу школу в тій країні, де викладається програма МВА. Якщо звичайно ця людина володіє англійською чи німецькою мовою. Диплом є міжнародним і визнається у Європі, Ближчому Світі, на Сході, в Канаді.

Хто викладає у школі МВА при МАУП?

Нещодавно ми оновили наш викладацький колектив, запросили нових практиків. Наші критерії до викладача такі: він має володіти своїм власним бізнесом, мати вчений ступінь не нижче кандидата економічних наук або PHD, або ступінь МВА. Усі кандидати на посаду викладача проходять жорсткий відбір в SICі тільки тоді допускаються до викладання тренінгів.

Які є нововведення в програмі цього року?

Цей рік ми розпочали з сертифікації нових спеціалізованих програм:

  • Маркетинг;
  • Стратегічний та інноваційний менеджмент;
  • Інформаційний менеджмент;
  • Медичний менеджмент;
  • Фінанси;
  • Туристичний бізнес;
  • Логістика;
  • Страховий бізнес;
  • HR– менеджмент.

На прикладі медичного менеджменту, хочу сказати, що він призначений для адміністрації лікарень. Окрім професійних навичок, адміністрація має розуміти процес організації та ведення  бізнесу. На жаль, базова освіта цих навичок не дає. І вже на сьогоднішній день ми маємо свій позитивний досвід.  Наша випускниця відкрила стоматологічну міні-клініку в Україні і тепер відкриває клініку в Нью-Йорку. Ми і надалі будемо доповнювати програму новими спеціальностями, в залежності від потреб ринку.

Тетяна Володимирівно, нещодавно відбувся відкритий семінар МВА. Розкажіть, будь ласка, яким питанням був присвячений цей захід?

8 лютого відбувся відкритий семінар на тему «Усі переваги, які Вам дає бізнес-освіта».  Ми запросили усіх потенційних слухачів, тих людей, які потребують такого рівня знань та  бажають дізнатися більше про програму та переваги, які може дати бізнес освіта і наша конкретна школа. Основні питання, які були висвітлені на семінарі:

1. Як знаходять роботу випускники МВА? (що таке програма МВА, для кого вона потрібна, оскільки дуже часто людина не розуміє різниці між другою вищою освітою та бізнес-освітою)

2. Розвиток бізнесу, який дає програма МВА на прикладах наших випускників.

3. Як отримати освіту МВА за 2/3 його реальної  вартості.

4. Також був порівняльний огляд пропозицій на ринку освіти? Які школи існують, та що вони гарантують і дають тим, хто навчається за цією програмою.

  

Хто прийшов на семінар? Розкажіть про ваших потенційних слухачів.

Тема відкриття нових спеціальностей викликала досить сильний резонанс у колах бізнесу. До нас прийшли представники науково-виробничого об’єдання «СНТ», представники туристичного бізнесу, представники компанії АОЗТ «Альцест» та компанії ООО «Ітако», а також власники свого бізнесу та приватні підприємці.  

А як працевлаштовуються ваші студенті після навчання за програмою МВА? Чи допомагаєте Ви їм в цьому?

Це питання зараз досить гостро стоїть на ринку працевлаштування. Кожен слухач хоче знати, як йому допоможе таке навчання. Але тут є декілька варіантів. Якщо ми говоримо про МВА для приватних підприємців, то це ті люди, які самостійно розвивають свою справу, і для них таке навчання потрібне для структурування своїх знань, системного підходу до організації свого бізнесу. Ця категорія людей менше задає питань. Більше цікавляться ті, хто працює на когось або ті, хто бажає поїхати за кордон з метою постійного проживання та роботи там. Маючи на руках  диплом МВА, він не потребує підтвердження та перездачі. Цей документ приймається в Європі. Тому, це доволі серйозна інвестиція в себе, свою кар’єру та майбутнє. Також питання працевлаштування та перспективи свого майбутнього хвилює найнятих топ-менеджментів та директорів. Для них ми розробили спеціальну програму в співпраці з декількома HR– агентствами. На етапі вступу в нашу бізнес-школу, кожен слухач має право скласти резюме, якщо потрібно, з допомогою досвідчених HR-менеджерів. І це резюме відправляється в базу спеціалізованих HR-агентств. Таким чином, наші студенти мають пріоритети порівняно з іншими претендентами, які не є слухачами нашої програми.

А який термін навчання у вашій школі?

Термін навчання у нас складає 1,9 років. Всього 9 навчальних модулів і в кінці навчання  - написання бізнес-диплому та його захист.

Які ваші плани на майбутнє?

Плануємо створити клуб випускників МВА. Зараз ведеться активна робота щодо підготовки бази заходів, які будуть проводитися в рамках цього клубу. Це робиться для того, щоб люди могли продовжувати спілкуватися між собою, обмінюватися новинами, порадами, допомагати один одному в бізнесі. Завжди буде організована тематика заходу. Будуть запрошуватися цікаві спікери, обговорюватися теми, які викликають інтерес, але їм мало приділяється увага у програмі. Наприклад, «Лідерство для керівника», «Стресостійкість для топ-менеджерів», «Тайм-менеджмент для керівників». Мета таких заходів – це і надалі допомагати нашим слухачам, надаючи корисну інформацію для подальшого особистісного і кар’єрного розвитку.

 

За детальнішою інформацією звертайтеся на  сайт МВА чи за стаціонарним телефоном:
www.sicmba.com
тел. 524-57-96

Поділитися посиланням: