Про Академію

Меню

Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран зустрівся зі студентами МАУП

16 Лютого 2011 09:29

14 лютого ц.р. до Міжрегіональної Академії управління персоналом завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні пан Акбар Гасемі-Аліабаді. Візит розпочався зустріччю з Головою Наглядової ради Георгієм Щокіним. В дружній атмосфері були обговорені можливості міжвузівських та наукових зв’язків між двома нашими країнами, зокрема, між навчальними закладами Ірану та Академією. Серед інших питань пана Посла зацікавив освітній потенціал докторантури МАУП. ”В Академії є дві форми підготовки науково-педагогічних кадрів. – розповів Георгій Васильович. - Одна – традиційна, державна аспірантура, акредитована Міністерством освіти України, вона присвоює ступінь кандидата і доктора наук. Друга -  докторантура, організована на суспільно-наукових засадах і надає ступінь доктора філософії”.

Пан Акбар Гасемі-Аліабаді подякував за доброзичливий прийом і підсумував: „Ми сподіваємося, що разом зробимо значні кроки для активізації співробітництва. Буду щиро радий ще раз обмінятися думками і сподіваюсь, що наша зустріч сьогодні також піде на користь в майбутньому”.

Доброю традицією в Академії стали зустрічі студентів з діячами політичного, дипломатичного та громадського життя України та світу. Тож зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні викликала велике зацікавлення серед студентів МАУП, як українських, так і іноземних, адже в Академії навчаються майбутні дипломати і менеджери-міжнародники.

На початку зустрічі високого гостя представив студентській громаді проректор з міжнародних зв’язків – генеральний директор Міжнародного відкритого університету МАУП Ігор Піляєв: „Сьогодні у світі відбуваються складні процеси і на Близькому Сході, і в Європі, і на Азійському континенті. Тож, особливо цікаво почути про життя і проблеми великих країн, які відіграють значну роль в міжнародних відносинах, які мають значний вплив на розвиток світової цивілізації та економіки. Сьогодні у нас в гостях Його Високоповажність, Надзвичайний і Повноважний Посол  Ісламської Республіки Іран в України, який виступить з лекцією, присвяченою актуальним проблемам зовнішньої і зовнішньоекономічної політики Ісламської Республіки Іран, зокрема, торкнеться проблем реалізації ядерної програми Ірану, що має мирне спрямування. Досвід політичних соціальних, і духовних трансформацій в Ірані має велике значення для світу і України зокрема, бо ми з вами також перебуваємо в процесі суттєвої  соціально-економічної трансформації”.

Пан Акбар Гасемі-Аліабаді висловив вдячність за можливість виступити перед студентською громадою Академії і розпочав лекцію з розповіді про важливу річницю для Ірану: „Днями Іран, який є однією з провідних країн на Близькому Сході, одним з центрів світової цивілізації, святкував 32-гу річницю перемоги Ісламської Революції, яка змінила обличчя країни і мала велике значення для перетворень соціального і політичного життя країни, а також вплинула на переосмислення духовних, релігійних  цінностей”.

Лекція пана Посла була цікава, перш за все, подробицями міжнародних стосунків, складних взаємовідносин між Сходом і Заходом. Серед аспектів, на яких зосередив увагу пан Посол, була проблема розвитку мирної атомної програми: „У понад 25-ти звітах міжнародних інспекторів, які здійснювали перевірки іранських ядерних об’єктів, ніде не згадувалось, що Іран відхиляється від мирної атомної програми, і підтверджувалося, що діяльність Ірану в ядерній сфері спрямована на забезпечення потреб нашої країни, покращення екологічної ситуації, застосування у сфері сільського господарства, медичної галузі та інших мирних галузей”.

На даний час Іран дійсно – одна з найбільш розвинутих країн Сходу, під час лекції студенти мали нагоду дізнатися про розвиток промисловості та економіки. Як зазначив пан Посол, керівництво Ірану інвестувало у науково-дослідний напрям, що і дало значні результати і сприяло підвищенню рівня життя і добробуту країни. „Досягнення в галузі послуг та інфраструктури в нашій країні здійснюється з дотриманням принципу соціальної справедливості, доступності для всіх верств населення, як міського, так і сільського до всіх сучасних благ цивілізації” – підкреслив Його Високоповажність Посол Ірану.

 
 

Численні запитання, які ставили студенти гостеві, засвідчили, що молодь цікавиться всіма світовими процесами: політичними, економічними, культурними. Зокрема, студенти запитали, з якими країнами підтримує стосунки Іран, якою мірою розвинутий туризм у цій країні, а також торкнулися проблеми роззброєння, міжнародної політики США, сучасного місця України на політичній арені тощо. Пан Акбар Гасемі-Аліабаді детально відповів на всі запитання, тож студенти залишилися задоволені зустріччю, що пройшла в формі цікавого і плідного діалогу.

 

Поділитися посиланням: