Про Академію

Меню

Наукові обґрунтування паранормальних явищ

15 Квітня 2016 04:40

Згідно зі статистикою, майже кожен другий житель цивілізованих країн вірить в привидів надприродні сили, а близько 20% стверджують, що особисто стикалися з паранормальних. Проте, майже кожен «незрозумілий факт» має переконливе наукове пояснення. Давайте розглянемо найпопулярніші з них.
Тисячі людей по всьому світу стверджують, що «краєм ока» бачили фігури, які обрисами нагадують людські. При прямому погляді «сутності» зникали.Багато хто вважає ці бачення примарами. Але вчені категорично не згодні.

Коли фахівці зі Швейцарії методом електричної стимуляції проводили обстеження пацієнтки з епілепсією, вона розповідала досить дивні речі - хтось Нібито то сидить позаду неї, також ця фігура повторювала всі її рухи та ін. Але вчені пояснюють такі незрозумілості дуже просто. Вони проводили стимуляцію скронево-тім'яної зони мозку, де розташована та його частина, яка відповідає за самосвідомість людини і допомагає відрізняти нас від інших. В результаті дослідження доктора порушили здатність мозку сприймати своє власне тіло. Це призвело до появи так званого «двійника». Саме цей факт, за словами вчених - ключ до розуміння того, чому багато людей, які страждають на шизофренію або навіть абсолютно здорові, починають бачити образи і навіть всіляких «прибульців».

Але в привидів вірили (а головне - нібито бачили) люди споконвіку. А в кінці 19 століття до того ж дуже популярними стали спіритичні сеанси. Одним з найбільш поширених способів «спілкування з духами» була спеціальна Дошка Куіджа (популярна і зараз, до речі). На ній розташовані букви і цифри, а щоб дізнатися відповідь на питання, що цікавить, всі учасники дійства повинні покласти руки на планшетку-покажчик, яку «дух» буде рухати по буквах.
Іншим популярним методом «спілкування з потойбічними силами» є звичайний круглий стіл. Всі присутні сідали по периметру, клали руку на стільницю, і, як не дивно, стіл починав самостійно рухатися, підскакувати або навіть нібито літати по кімнаті ...

Безперечно, частина таких «надприродних» явищ пояснюється звичайним шахрайством, коли на довірливих людях намагалася цинічно заробити. Але відомий фізик Майкл Фарадей вирішив підійти до питання грунтовно і після ряду експериментів прийшов до висновку, що стіл і планшетка рухаються через так званого ідеомоторного ефекту. Тобто підсвідомість несе м'язи тіла рухатися несвідомо. Адже люди настільки очікували, що предмети будуть рухатися, що несвідомо пересували їх самі. Так що, як виявляється, більшість випадків «явища примар» - це просто плід нашої уяви або збій в роботі мозку.

Поділитися посиланням: