Про Академію

Меню

Науково-практична конференція «Адміністративний менеджмент: концептуальні засади»

01 Березня 2010 15:05

Днями в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася науково-практична конференція«Адміністративний менеджмент: концептуальні засади». В конференції взяли участь магістранти і докторанти, які виступали з доповідями в трьох секціях: аспекти державного управління, загальні проблеми менеджменту, менеджмент освітніх установ. Особливість цієї конференції полягала в тому, що крім учасників Президентського університету були й магістри з регіональних підрозділів Академії.

На конференції були присутні: проректор з наукової роботи Микола Головатий, директор Українсько-Російського інституту менеджменту та бізнесу Олена Баєва, директор Інституту Міжнародної освіти та проблем управління Надія Чернуха, професор кафедри управління персоналом Іван Найдьонов, заступник завідуючого кафедрою адміністративного менеджменту Наталія Терещенко.

Останнім часом, в Україні, в процесі розвитку освіти значна увага приділяється ідентифікації освіти до європейського рівня. Про зміни в системі підготовки фахівців в системі управління зазначив у вступному слові проректор з наукової роботи Микола Головатий: «Оскільки в цьому залі зібралися молоді здобувачі наукових ступенів, то я вважаю за необхідне повідомити про зміни, які невдовзі відбудуться у галузі підготовки наукових фахівців. Вищий рівень підготовки фахівців буде складатися з трьох ступенів: магістр, доктор філософії у галузі відповідних наук і доктор наук. Всі, хто проходять навчання відповідно до магістерських програм будуть поділені на три групи – магістри-дослідники, магістри-спеціалісти і кар’єрні магістри. У зв’язку з переходом до таких форм навчання, обов’язковою є участь у наукових конференціях та відповідні публікації.

У Міністерстві освіти та науки України планується ще одне нововведення: у процесі навчання 25% навчальних дисциплін студент вибиратиме за власним бажанням, інші 25% складатимуть професійні профільні дисципліни та 50 % нормативних дисциплін згідно Міністерства освіти та науки України.

На сьогоднішній конференції всі доповідачі мають стисло та зрозуміло викласти зміст своєї роботи, окреслити суть досліджуваної проблеми. Бажаю, щоб всі ваші доповіді були змістовними та цікавими».

Привітала учасників конференції директор Інституту менеджменту та бізнесу Олена Баєва: «Цього року ми запланували провести три конференції з питань менеджменту та бізнесу. Сьогоднішня наша конференція присвячена проблемам адміністративного менеджменту. Бажаю всім не хвилюватися та плідно виступити зі своєю роботою».

Виступи доповідачів конференції були ґрунтовними, окреслювали досліджуване коло питань. Досить цікавим і ґрунтовним був виступ Олександра Фоміна, який у своїй роботі «Лідерство у системі державно-адміністративного управління» на прикладі постаті Джона Кеннеді – 35-го президента США – охарактеризував основні теорії лідера. Питанню лідерства була присвячена також доповідь О. Грицан, яка звернулася до проблеми іміджу лідера як ефективного засобу впливу. Магістрант В. Бельзецька з Кам’янець-Подільської філії МАУП проаналізувала самоосвітню діяльність керівника закладу освіти, виділила колективну та індивідуальну форму самоосвітньої діяльності. Важливо підкреслити, що у конференції взяли участь численні іноземні студенти, які також здобувають освіту в МАУП і займаються науковою діяльністю, зокрема Аяз Салматов, Лі Сяоцзін, Абасс Мобараки та інші.

Важливість подібних конференцій полягає в тому, що результати наукових досліджень, зазвичай, складають збірку наукових праць і слугують цінним джерелом інформації для наступних поколінь. Врешті, подібні конференції - це апробація теоретичних установок, які дають можливість вдосконалити навчальні плани і програми. З виступів доповідачів було помітно, що молоді науковці вміють працювати з науковою літературою, реферувати знання, виділяти головне, аналізувати дані та робити висновки. Аналізуючи проведення конференції, можна стверджувати, що вона пройшла вдало, плідно і підтвердила, що питання адміністративного менеджменту є дуже актуальним, а державна система управління потребує вдосконалення і в цій сфері є над чим працювати і науковцям, і практикам.

Поділитися посиланням: