Про Академію

Меню

Нова книга з історії Українських церков

02 Липня 2015 19:37

До 1000-річчя з дня преставлення святого рівноапостольного великого князя Володимира за підтримки духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів МАУП вийшла книга доктора богослов’я, священика Павла Бочкова «Огляд неканонічних православних юрисдикцій XX-XXI ст.: Ідейно-національні розколи».

Автор монографії священик Павло Бочков, досліджуючи питання розколів, розглядає проблемне поле формування національної ідеї та вплив хибних політичних ідеологій на розвиток парафіяльного життя Українських Церков та церковних громад Європи . Ця книга, на думку видавців, на фактажі історичного матеріалу, з використанням чисельних фотографій, проливає світло на сумнівні та темні сторінки розколу Українського Православ’я.

Презентуючи свою книгу, священик Павло Бочков зазначив:

«За нинішнього надто потужного розвитку української церковного життя вже настав час з-поміж багатьох визначень, понять, категорій все ж обирати ті, які є достатньо усталеними, вживаними, якими користується більшість дослідників церковних розколів. Робити це важко, з причини завжди наявного в науковій діяльності, певного суб’єктивізму, однак у презентованій книзі, зроблено спробу йти саме шляхом об’єктивно-наукового богословського аналізу. Науковці, богослови наводять кілька понять розколу, різних точок зору походження церковного розколу в Україні, акцентуючи увагу на тому, що виникає розкол на фундаменті політичних спекуляцій у руслі пошуку національної ідеї. Віддаючи належне духовним досягненням та богословському надбанню Українського Православ’я, мусимо визнати, що у багатьох випадках повноцінному парафіяльному життю заважає ідеологізація, політична ворожнеча та нескінченні провокації з питань формування національної ідентичності. Кожен церковний розкол укріплює мури між світом Євангельського Одкровення і земною реальністю християнина. Життя в Бозі у розколі замінюють питання політичної доцільності, політичні дискусії, мрії по єдину національну ідеологію, які для багатьох християн стають важливішими ніж богословські прагнення та Євангельські цінності.Але незважаючи на усі негаразди, варто наголосити, що прагнення до єдності Українського Православ’я, могутності Українських Церков є пріоритетною справою кожного православного християнина. Сьогодні, через 1000 років від дня блаженної кончини святого князя Володимира, увесь український народ мусить усвідомити важливість єдності, цілісності держави та Церкви Христової».

Книга «Огляд неканонічних православних юрисдикцій XX-XXI ст.: Ідейно-національні розколи», як зазначив протоієрей Діонісій Мартишин, директор духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів МАУП, буде цікавою православній громадськості, науковцям, викладачам світських та духовних навчальних закладів, викладачам парафіяльних катехізаторських недільних шкіл, аспірантам, політичним діячам, а також усім, хто цікавиться життям Української Православної Церкви й Вселенського Православ’я.

Поділитися посиланням: