Про Академію

Меню

Нові дослідження впливу згустків темної матерії

29 Квітня 2016 04:01

Зовсім недавно на сайті Європейської південної обсерваторії, з'явилася інформація, про результати досліджень, опублікованих в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. Використовуючи телескоп в обсерваторії в Чилі VLT, фахівці з астрономії встановили взаємодія темної матерії, дана взаємодія згустків є негравітаціонних.

У тьмяному сузір'ї подовженої форми Індіанця, на відстані майже півтора мільярда світлових років від нашої планети, досліджувалося зіткнення відразу чотирьох галактик. Вивчення даного явища дозволило визначити розподіл і маси при злитті, і порівняти його з розподілом випромінює матерією.

При злитті, згусток темної матерії, рухаючись разом з сусідньою галактикою, відстав від неї на підлогу десятка тисяч світлових років. Що б пройти таку відстань, апарату для дослідження далеких планет, знадобилося б майже сто мільйонів років.

Астрономи висунули теорію, що такий рух стало результатом впливу згустку темної матерії на саму себе. Астрономи стали першовідкривачами такого впливу, раннє нічого подібного не спостерігалося. Спираючись на дослідження зіткнення скупчилися в одному місці галактик, астрономи спостерігали дуже незначне взаємодія темної матерії з собою. Тепер же вони досліджують взаємодію окремих галактик.

Результатами цих досліджень стануть рамки обмежень, в величинах взаємних зв'язків і підтримки згустків темної матерії. Помилкою в дослідженнях, як зауважують самі астрономи, могло послужити дуже короткий термін часу, протягом якого відбулося спостерігається злиття. Результатом цього могли бути спотворення в розрахунках впливу згустку на саму себе.

Поділитися посиланням: