Про Академію

Меню

Освіта для людей з обмеженими фізичними можливостями – це реально

21 Липня 2009 15:05

Для людей з інвалідністю мати роботу – це можливість підвищити свій соціальний статус і рівень добробуту. Для суспільства працевлаштована людина з фізичними вадами – це, в першу чергу, зниження напруги на ринку праці, підвищення суспільної продуктивності, розв’язання частини соціальних проблем.

Проте, досить часто людині з обмеженими фізичними можливостями важко подолати навіть першу сходинку на шляху до успішної кар’єри, а саме – отримати спеціальну чи вищу освіту. На загальних засадах вчитися у навчальних закладах таким людям важко, а створювати спеціальні умови для них навчальні заклади не поспішають. Та й платня за навчання для такої людини найчастіше не по кишені.

Питання отримання освіти для людей з обмеженими фізичними можливостями вирішує Економіко-правовий технікум при МАУП. Про особливості організації навчально-виховного процесу для дітей з обмеженими фізичними можливостями розповідає директор ЕПТ при МАУП Анатолій Гомон: «Зараз в технікумі навчається 27 дітей-інвалідів різних ступенів інвалідності. Вже з минулого року ми запровадили програму соціальної адаптації, тобто дали можливість цим дітям навчатися у звичайних групах, не виділяючи їх в певну категорію людей. Ефект був непередбачуваним. Діти з певними фізичними вадами не відчувають себе особливими, вони розуміють, що не відрізняються від своїх ровесників. В свою чергу у фізично-здорових дітей панує почуття взаємодопомоги та підтримки. Таким чином ми виховуємо людяність у ставленні один до одного».

Завдяки таким підходам Міжрегіональна Академія управління персоналом забезпечує рівний доступ усіх вихованців до якісної освіти, створює умови для розвитку та самореалізації кожного учасника освітнього процесу.

Економіко-правовий технікум при МАУП щиро запрошує цьогорічних випускників шкіл приєднатися до дружньої студентської сім’ї. Прийом документів триває до кінця липня.

Поділитися посиланням: