Про Академію

Меню

«Перлина» МАУП взяла участь у святкуванні дня міста Хмельницький

01 Жовтня 2010 10:42

25 вересня на запрошення керівництва Хмельницького інституту МАУП і за особистої підтримки директора інституту Леоніда Білого Ансамбль танцю «Перлина» взяв участь у святкуванні дня народження міста Хмельницький. Місто Хмельницький відзначав 579 років з дня заснування. Про участь колективу в офіційному святкуванні розповів художній керівник Ансамблю Андрій Науменко:

- Ми були офіційно запрошені нашим регіональним підрозділом і з задоволенням взяли участь у святковому параді разом з представниками Хмельницького інституту МАУП імені митрополита Київського і всієї України предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Володимира, а також дали сольний концерт на одному з відкритих майданчиків міста. Під час святкової ходи перед офіційною трибуною ми танцювали «Калінку», це був дуже вдалий вибір, оскільки інші колективи танцювали українські танці, і наш виступ яскраво вирізнявся серед інших. Нас вітали аплодисментами і від публіки звучали схвальні відгуки, це було дуже приємно. У нас залишилися дуже яскраві спогади і від свята, і від міста, від людей. Особливо ми вдячні директору інститут Леоніду Григоровичу за надану можливість і організацію виступів, для нас це дуже важливо. Для студентів, які навчаються у Президентському університеті у Києві, було приємною несподіванкою відчути гостинність регіонального підрозділу свого ВНЗ. «Ми ніби приїхали додому» - говорили учасники ансамблю. Тут ми відчули, що ми маупівці і представляємо той рівень культури, ту систему виховання, яку розвиває Академія.

- Ваш колектив постійно розвивається і має рухливий склад. З початком нового навчального року вже є поповнення?

- Так, у цій гастрольній поїздці двоє новачків навіть змогли виступити в одному танці. Вони в колективі менше місяця, але вже виступили у фінальному танці концерту «Гопак». Тож їхнє «бойове хрещення» було досить цікавим, оскільки через негаразди з апаратурою двічі вимикалась музика і учасники колективу показали свій професіоналізм, майстерність і витримку, танцюючи під ритм оплесків, глядачі це оцінили.

- Цього року «Перлина» відзначатиме ювілей?

- Маленький ювілей – 5-річчя – ми відзначаємо 17 листопада, оскільки у цей день 2005 року на День студента ми виступили вперше. З того часу ми вважаємо цей день Днем народження колективу. Однак, листопад не дуже вдалий місяць для власне святкування, хоча дуже вдало для розвитку колективу, оскільки цей місяць дуже насичений творчими культурними подіями в Академії. Тому ми перенесли власне святкування і звітний концерт на 3 грудня. Мабуть, концерт відбудеться не на території Академії, оскільки нам би хотілося мати більшу сцену для виступу, тоді можна було б продемонструвати більше цікавого.

- Зима наближається і зовсім скоро зимові бали. Зимовий бал в МАУП вже досить відома подія, чи будуть нововведення в організації цієї події?

- Варто сказати, що кожна гастрольна поїздка Ансамблю – це розширення його кругозору і творчих зв’язків. Думаю, що поїздка до Хмельницького, знайомство з керівництвом і фахівцями з культурно-виховної роботи Хмельницького інституту МАУП також матиме результатом проведення у цьому місті виїзного Зимового балу, та даному етапі про це є домовленість і відбувається обговорення технічних організаційних моментів, щодо місця проведення і організації майстер-класів для студентів цього регіонального підрозділу.

Крім того, Академія ініціює проведення 19 грудня спільного відкритого Зимового балу для студентів ВНЗ Києва.

Зимовий бал власне в МАУП планується на 25 січня – Тетянин день. На цей бал ми запросимо учасників з регіональних підрозділів Академії, зокрема, ми очікуємо студентів МАУП з Донецька, Луцька, Хмельницького, Одеси. Тобто планів щодо балів багато, ми будемо підтримувати цю славну традицію, щоб за допомогою високої класичної культури молодь могла спілкуватися, відпочивати і отримувати масу користі і позитиву.

Поділитися посиланням: