Про Академію

Меню

Практика українства у Чернівецькій філії МАУП

11 Квітня 2013 12:53

Якби в системі вищої школи України проводилися змагання за критерієм захисту та утвердження українства, то МАУП міг би позмагатися за перші місця. Адже посилення цієї риси за допомогою відродження імен героїв, використання народного одягу у виховних заходах тощо здійснюється регіональними підрозділами вишу постійно.

Незвичним у цьому контексті було організоване 10 квітня дійство у Чернівецькій філії МАУП, в основі якого демонстрація культурного продукту двох цікавих жінок Буковини: Світлани НОВИЦЬКОЇ – режисера в минулому обласної державної телерадіокомпанії та сьогодні телекомпанії ТВА, авторки циклу про відомих жінок «Невигадані історії», в тому числі –  п’єс «Я утопилася в тобі» - про взаємини відомих буковинських письменників Ольги Кобилянської та Осипа Маковея; «Я бачив див ний сон» - драматична фантасмагорія з життя і творів Івана Франка тощо.

Цього дня до студентів філії обізвалося життя відомої оперної співачки Буковини – Лідії ЛИПКОВСЬКОЇ, уродженки від квітня 1884 року села Бабин Кельменецького району Чернівецької області, якій доля подарувала можливість співати із всесвітньовідомими Карузо та Шаляпіним. Зірка ЛИПКОВСЬКОЇ сяяла на найкращих оперних сценах світу. Тодішні ЗМІ називали її «Північною зорею», вважали однією з найгарніших жінок того часу.

Фільм про її життя «Доля Примадонни» Світлани НОВИЦЬКОЇ, у якому головну роль виконувала актриса Чернівецького академічного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської та на сьогодні студентка МАУП – Крістіна ЗБОРЛЮКОВА, вразив незвичністю долі оперної діви, що була маленькою частинкою краю в далеких країнах Європи та Америки, та життя якої скінчилося на 57-ому році життя в Бейруті. Ця робота здобула ІІ місце і Всеукраїнському конкурсі теле- і радіопрограм «Калинові острови».

Насамкінець, студенти філії мали можливість поспілкуватися із Чернівецькою журналісткою, редактором редакції культурологічних програм Чернівецької обласної телерадіокомпанії, авторки передач «Мистецькі новини», «Мистецька вітальня» Анною ПОПОВЧУК, яка ще й презентувала свою дебютну поетичну збірку «Бо-люблю».

Діалог між студентами філії та знавцями мистецтва і літератури засвідчив про низький на сьогодні рівень менеджменту в системі культури, що не дає можливості просувати унікальні продукти, як-от фільм «Життя Примадонни» в середовище соціуму, що в цілому не сприяє утвердженню духу і моралі українства.

Поділитися посиланням: