Про Академію

Меню

Відбулась презентація результатів наукових досліджень видатних вчених України, Азербайджану і Туреччини щодо спільної україно-тюркської культурної спадщини

11 Грудня 2023 10:43

8 грудня 2023 р. в Міжрегіональній Академії управління персоналом в рамках відзначення 100-ліття з дня народження загальнонаціонального лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва відбулась презентація книги “Світло розуму та мудрості”. Дана книга є збірником, який містить наукові праці на актуальні теми, пов'язані з дослідженням українсько-тюркської спільної культурної спадщини. У збірнику розглядаються проблемні питання з історії, філософії, географії, мови, культури, міжнародних відносин українського та тюркського народів у цивілізаційному вимірі. Виконано дослідження українських, турецьких, зокрема кримськотатарських писемних джерел, археологічних пам'яток та історіографії уможливлюють об'єктивно висвітлювати розвиток та оцінку історичних подій.

Цей захід організовано Академією спільно з Харківським національним університетом радіоелектроніки (кафедра українознавства), Міжнародним фондом азербайджанців світу та Харківським обласним товариством азербайджансько-української дружби «ДОСТЛУГ».

У заході взяли участь радник Посольства Азербайджанської Республіки в Україні – заступник керівника Місії Сабір Рзаєв, почесний консул Республіки Албанія в Україні, доктор економічних наук Шахін Омаров, радник Голови Верховної Ради України, генеральний директор Міжнародного фонду азербайджанців світу, доктор юридичних наук Хікмет Джавадов, виконавчий директор громадського об'єднання «Рада азербайджанців України» Ільшад Ібрагімов, заступник директора департаменту – начальник відділу прав національних меншин, корінних народів та релігійних поглядів департаменту моніторингу дотримання рівних прав та свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимир Кондура, перший проректор Міжрегіональної Академії управління персоналом, доктор фізико-математичних наук, професор Сергій Храпатий, голова Харківського обласного товариства азербайджансько-української дружби "ДОСТЛУГ", проректор з міжнародного співробітництва Харківського національного університету радіоелектроніки, доктор технічних наук, професор Мурад Омаров, професор кафедри загального та слов'янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор історичних наук Фергад Туранли, науковці, викладачі та студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харківського національного університету радіоелектроніки, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Інституту археології та Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України, інших закладів вищої освіти та наукових установ.

На початку заходу, який відбувся у рамках святкування 100-річчя від дня народження загальнонаціонального лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва, присутні поклали квіти до його погруддя, встановленого на території Академії у 2001 р. в знак глибокої поваги до видатного державного діяча Азербайджанської Республіки. За його підтримки ще у 2000 р. було укладено договір між Академією та Міністерством освіти Азербайджанської Республіки. З того часу на навчання до Академії вступила значна кількість азербайджанських студентів. Більшість випускників, що вдало завершили навчання, стали відомими особистостями та займають активну позицію в суспільному житті.

Презентація книги відкрилась зі звучанням гімнів України та Азербайджану. Присутні вшанували пам'ять воїнів, які загинули від агресії Росії проти України, хвилиною мовчання.

З науковими доповідями виступили відомі вчені в галузі історії, археології, тюркології, філології з України, Азербайджану та Туреччини Рахно К. Ю., Біляєва С. О., Кіктенко В. О., Бубенок О. Б., Ібрагім Телліоглу, Священко З. В., Станіславський В. В. Виступаючі наголосили на важливості та актуальності тематики збірки, та відзначили велике її значення у зближенні культур тюркського та українського народів.

На завершення презентації книги відбулася автографсесія, під час якої відповідальний редактор наукової збірки, професор Мурад Омаров та науковий редактор, професор Фергад Туранли передали всім учасникам заходу екземпляри збірки наукових праць, подякували їм та висловив надію на продовження співпраці з провідними фахівцями в галузі історії, тюркології, сходознавства, а також з міжнародними організаціями.