Про війну говорять книги

12 Травня 2010 10:58

Жорстока війна, яка пройшла чорною смугою не тільки землями України, але і через душі людей, ще й досі залишилася в серці кожної родини. Багато ми знаємо про війну з уст ветеранів, дітей війни, документальних матеріалів тощо. Не менш цінним джерелом інформації щодо воєнних подвигів являється книга. Про основні події війни розкажуть книги в Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі ім. Я. Мудрого. З нагоди 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників в читальному залі гуманітарної літератури організовано книжкову виставку «Подвиг народу – подвиг безсмертя».

На виставці представлені документи про безсмертний подвиг українського народу у роки Великої Вітчизняної війни, роль партизанського руху і підпілля у розгромі фашистських військ і вигнання їх із території України, трудовий внесок народу України в забезпеченні перемоги на фронтах, спогади та мемуари.

Цінною є книга доктора історичних наук А.С. Чайковського, яка присвячена рухові Опору на окупованій фашистами території України в роки Великої Вітчизняної війни. Книга побудована на свіжо віднайдених документальних матеріалах та архівних джерелах, вона висвітлює широкий аспект проблем «малої війни», замовчуваних майже півстоліття, а також роль і місце партизанського руху в розгромі загарбників.

Документально-історичні книги «Світові війни ХХ ст.» по-новому розповідають про зародження, розвиток та підсумок світового конфлікту 1939 – 1945 рр. На основі документних архівів тут висвітлюється передісторія війни, цілі нацистської Німеччини, Італії та Японії, позиції союзників та СРСР.

Друга світова війна була глобальним конфліктом. Серед діючих осіб, окрім солдатів та державних діячів другого плану, були три диктатори: Гітлер, Мусоліні і Сталін. Книга «Хто є хто у другій світовій війні» містить інформацію про трьохсот найбільш важливих дійових осіб серед значного складу учасників із кожної сфери діяльності.

«Війна без пощади і милосердя» - книга, що розкриває складний і часом суперечливий процес розвитку і становлення партизанського руху 1941 – 1944 рр. в Україні. Її автори не оминають драматичних і трагічних сторінок героїчної боротьби партизанів, демонструють, як ця боротьба перетворилася на справжній фронт у тилу вермахту в Україні і стала важливою умовою перемоги над ворогом.

Книжкова експозиція – це світла пам’ять про велич народного подвигу, стійкість, волю і мужність людей, вічна пам’ять про покоління, яке ціною власного життя відстояло свободу і незалежність рідної землі.

Поділитися посиланням: