Про Академію

Меню

Психологія – це допомога конкретним людям

03 Лютого 2011 12:07

Як відомо, Академія всіляко дбає про покращення професорсько-викладацького складу і запрошує для викладання студентам МАУП кращих фахівців з різних галузей знань. Кафедру загальної психології Інституту соціальних наук і самоврядування МАУП очолює доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Георгій Олексійович Балл.

Пан професор поділився думками щодо перспектив розвитку української психології як науки:

„Коли ми говоримо про психологію науки і психологію практики, ми повинні бачити різні напрямки застосування психології. З одного боку, це допомога конкретним людям, як відомо, при наявності складних життєвих проблем  люди звертаються до психолога. Другий психологічний напрямок – це облік психологічних знань в різних сферах життя: в освіті, управлінні, бізнесі тощо.

Виявляється, що існує напрям, який називається макропсихологією. Йдеться про вплив досягнень психологічної науки і кращих зразків психологічної практики на свідомість   людей, індивідуальну і масову, з тим, аби ці моделі свідомості і поведінки, котрі є найбільш перспективними, найбільш гуманістичними, максимально використовувалися в різних сферах життя».

Сьогодні професор Балл керує  дипломними роботами, проводить консультації зі студентами та бере участь у складі державної екзаменаційної комісії, тож студентство МАУП може долучитися до його безцінного досвіду і скористатися порадами.

Кафедра випускає практичних психологів, які працюють в різних галузях: на виробництві, в системі освіти, органах внутрішніх справ, збройних силах, охорони здоров’я тощо. На основі набутих знань і умінь психологи - випускники МАУП, здатні здійснювати психологічне діагностування, психолого-управлінське консультування, надавати психологічну допомогу у розв'язанні актуальних проблем окремим особам та колективам, сприяти поліпшенню психологічного клімату, розробляти рекомендації щодо попередження конфліктних ситуацій; на практиці застосовувати комплексні методи вивчення соціально-психологічного клімату колективу, а також розробляти і здійснювати програми соціально-психологічних досліджень. Своєю працею практичні психологи сприяють забезпеченню психічного здоров'я народу, зростанню самосвідомості суспільства, втіленню засад гуманізму в наше життя.

Поділитися посиланням: