Про Академію

Меню

Секція спортивного орієнтування та туризму

23 Жовтня 2007 14:54

 Міжрегіональна Академія управління персоналом відома далеко за межами України не лише, як вищий навчальний заклад європейського рівня освіти, що в дусі патріотизму відроджує та впроваджує в навчальний процес українські звичаї та традиції, не тільки своїми успішними  випускниками, які чесно та самовіддано працюють на благо українського народу,  а й спортивними звитягами, здобутками та перемогами, які гремлять на увесь світ.

У Міжрегіональній Академії управління персоналом кожен охочий студент, паралельно з навчальним процесом, має змогу у вільний час займатись у спортивних секціях та мистецьких студіях для власного фізичного і духовного розвитку.

Улюбленим та досить розповсюдженим заняттям студентів Академії у вільний від навчання час, є подорожі з елементами екстриму, які проводяться секцією спортивного орієнтування та туризму МАУП.

Про особливості занять та цікаві подорожі розповіла керівник секції Олена Паляничко.

 

  Коли було створено секцію спортивного орієнтування та туризму в МАУП?

Секція була створена 7 років тому назад.

Як почали запрошувати перших студентів до заняття у секцію?

Ми зробили оголошення, пришли студенти, які зацікавились та хотіли займатися, чогось навчитись. Я розпочала з ними тренуватись. Намагаюсь зробити заняття цікавими та різносторонніми. Усі мають можливість спробувати себе з різних екстримальних видах туризму, альпінізм, скелелазання або ж велотуризм та обрати найбільш для себе оптимальний. Сповідую демократичний стиль управління групою. У нас усі рівні з правом висловювати свої побажання та пропозиції на хід тренувального процесу в секції. Усі дружньо та гуртом плануємо і організовуємо подорожі. Щоправда усе спорядження студенти, які займаються у нас в секції, купують за власний кошт. Як на мене, кожен, хто більш менш серйозно займається туризмом просто зобовязаний мати своє власне спорядження, так надійніше, адже, екстримальний спорт, це не лише адреналін та гострі відчуття, а й частково, небезпека.

Де ви тренуєтесь?

Усі наші тренування відбуваються на природі, під відкритим небом, в екстримальних умовах. Їздимо в село Денеши, Житомирської області, там чудова природа, на високих скелях займаємось скелелазанням. Або ж їздимо тренуватись у кримські печери, там усі одразу спускаються у вертикальні колодязі.

Скільки у вас зараз займається студентів?

Більше двадцяти чоловік. Інколи до нас приходять займатись бувші студенти МАУП, приєднуються до нас у подорожах разом зі своїми сімями та дітьми. Тобто туризм, в межах Академії, набрав широкого значення і охочих займатися з року в рік тільки більше.

Як ви мотивуєте студентів займатися туризмом?

До нас у секцію усі студенти приходять вже надмотивованими. Адже, заняття у секції не примусове, а добровільне на засадах рівності та взаємоповаги. Навіть більше скажу, це інколи вони мене підмовляють на різного роду подорожі та походи.

Які ваші особисті досягнення в туризмі?

Я займаюсь туризмом з четвертого класу і за цей час Україну майже повністю обішла. Була в Криму, Карпатах, на Кавказі.

В яких змаганнях беруть участь ваші вихованці?

Беруть участь у районних та місцевих змаганнях по туризму, по техніці туризму. Також змагаються по велотуризму. Займають призові місця.

Як на вашу думку туризм впливає на формування особистості у молодих людей?

Я намагаюсь їм привязати любов до природи та навколишнього світу. Хочу, щоб усі вони були не байдужі до...   Також, вони вчаться допомагати один одному у важких та екстримальних умовах. Вчасно підставляти плече підтримки та протягувати руку допомоги. Стають більш відкритими, комунікабельними, відвертими, загартовуються у випробовуваннях на терпимість та незламність духу. Подолання усіляких природніх перешкод та приборкання природних стихій робить їх лишень мужнішими та приносить задоволення, від цього вони самоутверджуються. Перетворюються у сильних та вольових особистостей, готових у житті до будь-яких випробовувань.

Де подорожуєте?

Як правило, восени та навесні їздимо у кримські печери, серед найвідоміших Оптимістична, найдовша у Європі, взимку в Карпати, або ж у Крим, а влітку на Кавказ.

У нас, в МАУП, склалась така традиція, кожного літа, усі охочі студенти, що закінчили навчання в Академії, мають змогу зійти на найвищу вершину Європи – Єльбрус, таким чином, урочисто відзначивши здобуття вищої освіти та підтвердити її європейський рівень.

 Також організовуємо велотуристичні походи. Під час подорожей, обовязково відвідуємо різні історичні та визначні місця, як от Зборів, Збараж, Хотинську фортецю, Львів. Тобто, намагаємось всіляко урізноманітнювати подорожі, організовуючи програми культурного відпочинку для загального розвитку.

  Зараз плануємо виїзд у печеру Антлантида та в Камянець-Подільський. Усі подорожі в нас відбуваються у вихідні, святкові дні, або ж на канікулах, рахую не правильним відривати студентів від навчального процесу, адже здобуття вищої освіти це першочергове для них завдання.

Що хотіли б побажати починаючим туристам?

Гарних та яскравих вражень від подорожей, екзотичних місць та якомога більше подорожувати Україною і світом, адже є досить багато цікавих місць, де варто побувати кожному, хоча б раз у житті.

 

 

Поділитися посиланням: