Про Академію

Меню

Сергій Митрофанський – гість Дискусійного клубу МАУП

22 Лютого 2017 16:19

На сьогодні студентське самоврядування є важливим фактором розвитку якісної освіти та формування молодіжної політики в Україні, адже його основними завданнями є виховання національної свідомості та патріотизму у студентів, формування молодої генерації та національної еліти країни. Цю актуальну тему обговорював зі студентами МАУП Голова ГО «Батьківщина Молода» Сергій Митрофанський.

21 лютого до Дискусійного клубу МАУП завітав Голова громадської організації «Батьківщина Молода», екс-заступник Міністра молоді та спорту України, ведучий сцени Майдану Сергій Митрофанський. Під час лекції-дискусії гість Академії торкнувся великої кількості цікавих питань, серед них: студентське самоврядування, молодіжна політика, державне управління,  виборчі процеси та права молоді.

Сергій Володимирович розпочав лекцію, зауваживши, що проблематика студентського самоврядування йому дуже близька, адже ще за часів навчання у своєму виші він разом з однодумцями створив перший орган студентського самоврядування у Первомайську. Саме з того часу, за словами екс-заступника міністра, розпочалася його робота у сфері молодіжної політики.

«Молодіжна політика – це набір інструментів, які дають можливість реалізуватися молодим людям поза межами навчального процесу і основної роботи, це можливість самореалізуватися у громадських проектах, волонтерських рухах, можливість подорожувати Україною, що і є мобільністю сучасної молоді» – зауважив Митрофанський.

Сергій Володимирович зазначив, що в Україні має бути орган, який би більш широко піклувався про людину, підкресливши, що сьогодні немає сформованої сімейної та дитячої політики.  Однією із основних проблем такої ситуації Митрофанський вбачає в низькій політичній активності молоді.

«Проблема нашої держави – це низька політична освіта виборця, який зазвичай не усвідомлює своїх дій. – розповідає голова громадської організації. – Молодь не цікава політика, тому що вона не ходить на вибори. Сьогодні у нашій громадській організації ми ведемо дискусію з приводу того, а чи не настав час знизити віковий ценз голосування з 18 до 16 років?!»

Серед численних запитань, які поставили гостеві студенти, викладачі та керівники МАУП, були: ефективність участі молоді у виборчому процесі, питання імпічменту, об’єднання політичних сил задля створення політичної більшості.

На згадку про зустріч ректор МАУП Микола Курко подарував гостеві книжки видавництва Академії.

В кінці зустрічі Сергій Митрофанський подякував студентам за увагу та закликав:

«Не будьте байдужими до завтрашнього дня свого і своєї країни!»

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: