Сєверодонецькі МАУПівці провели круглий стіл «Християнська мораль у житті людини»
Велике значення в історії людської цивілізації, морального прогресу людства мала ранньохристиянська моральна доктрина, викладена в текстах Біблії. Утвердження первісним християнством принципу загальної любові означало визнання рівності людей в їхніх домаганнях гідного й щасливого життя, моральної гармонії.
Християнство стало релігією абстрактної людини, а його мораль набула загальнолюдської форми. Ідея рівності людей, їхнього всесвітнього громадянства зустрічалась і в античній етиці, зокрема у вченнях софістів і стоїків. Вона була одним із елементів теоретичних роздумів і їх відправним пунктом. Ця ідея в античній етиці ніколи не набирала нормативного змісту, хоча певною мірою зіставлюваного з вимогами поміркованості чи дружби. В межах християнського світогляду ця ідея, поєднана з принципом любові, набула провідних нормативних установ і форми, сприйнятливої для основної частини населення.
Однак ідея моральної рівності має у християнстві суто абстрактний вигляд, не враховує конкретних соціальних та етнічних відмінностей, а, навпаки, протистоїть їм як абсолютний імператив. Тому слід зазначити, що християнство такою самою мірою деформує ідею моральної рівності людей, якою і сприяє її проникненню у суспільну свідомість.
Студенти-доповідачі, торкнулись питань історії виникнення моральних устроїв, які є актуальними для кожної людини і в наш час.
Особливої уваги отримав виступ отця Михаїла, який зосередив свою доповідь на темі боротьби за християнські цінності у світі та на Україні.
Саме доповіді студентів дали привід для обговорення різноманітних тематик, зокрема питання зовнішнього вигляду православного християнина, чи потрібен дрес-код у храмах, питання одягу жінок.