Про Академію

Меню

Сєвєродонецькі викладачі взяли участь у проекті «Миротворчість в Україні: роль жінок»

13 Листопада 2015 11:11

9-11 листопада у Харкові відбулися семінари за Програмою «Миротворчість в Україні: роль жінок», в котрих взяли участь  викладачі Сєвєродонецького інституту МАУП. Харківщина приймала колежанок з Чернігівщині, Івано-Франківська, Луцька, Донецької та Луганської областей.

Проект «Миротворчість в Україні: роль жінок» представляє собою серію семінарів, які відбуваються за підтримки уряду Великої Британії. Організатором є Всеукраїнська громадська організація Спілка жінок України. Семінари проходять з серпня 2015-го до березня 2016-го у 16 областях України.

Цілі семінарів: Підвищення та зміцнення ролі жінок у царині миротворчості в Україні; використання потенціалу жінок як об’єднавчого чинника для українського суспільства; відкриття нових можливостей для миротворчого діалогу та примирення в українському суспільстві.

Одним із найбільш руйнівних наслідків нинішнього конфлікту є те, що він роз’єднав громади та сім’ї по усій Україні. Взаєморозуміння — це єдина можливість подолати ворожнечу та недовіру між різними елементами українського суспільства. Жінки здатні допомогти досягнути цієї мети. У процесах примирення вони відіграють важливу, але почасти не оцінену належним чином роль.

Мета цієї серії семінарів - започаткувати діалог між жінками з різних регіонів країни та створити майданчик, де вони зможуть висловити свої побоювання, обмінятися баченням перспектив та предметно обговорити наболілі проблеми.

За запрошенням Луганської обласної цивільно-військової адміністрації до заходу були направлені сім учасниць різних сфер діяльності міста, у тому числі і викладачі Сєвєродонецького інституту МАУП - кандидат педагогічних наук, доцент Козьменко О.І. та заступник директора з перспективного розвитку Жук Т.О.

Мироносиці обговорювали можливості жінок у царині миротворчості й конкретні проекти, намагалися просто почути та зрозуміти різні погляди на причини конфлікту, обговорили способи його розв’язання. Також велику увагу жіноцтво приділяло обміну досвідом щодо примирення у країні крізь призму родини, а також щодо адаптації переселенців до нових умов життя.

Значний акцент учасниці робили на вплив дітей на миротворчі процеси. Найважливішим для об’єднання громадян з усіх регіонів жінки вбачають патріотичне виховання.

 «Сьогодні великий вплив на батьків задають діти. Діти пом’якшують серця та стають з’єднуючим місточком між носіями різних поглядів – наголосила Козьменко О.І.

На заході заступником директора Жук Т.О.  разом з іншими учасницями групи презентувала проект «Діалогові майданчики для сімей, що чекають або втратили членів родини з АТО».

Велика подяка модераторам груп, які створили атмосферу щирості та довіри, що спонукало учасниць до відвертості й діалогу.