Меню

«ШЕВЧЕНКІАНА» Івана МАРЧУКА у МАУП

18 Травня 2005 12:02

17 травня у постійно діючій художній галереї Міжрегіональної Академії управління персоналом (вул. Фрометівська, 2 корпус №6 ) відбулось урочисте відкриття тематичної виставки робіт народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Івана МАРЧУКА -  «ШЕВЧЕНКІАНА». Художник представив свої картини громадськості.

«Шевченкіана» Івана Марчука – це десятки сюжетів. Серія ілюстрацій «Кобзаря» на думку критиків, дуже суб’єктивно висвітлює твори Тараса, єдине, що є об’єктивне у цих роботах – обличчя поета, як на автопортретах Шевченка – від юного, зі свічкою, до зрілого мудрого пророка. У Івана Марчука багато власних автопортретів – окремих і органічно вписаних у сюжетні картини, що своєрідно свідчить про духовний шлях художника. Це не тільки віхи його творчості, але й віхи його долі. В автопортретах він прагне показати себе, своє оточення, той час і простір, в якому живе. Автопортрет для Марчука – це концентрація думки.

Мистецтво Івана Марчука пройшло випробування часом; радянська влада намагалася заборонити його твори, але істинну творчість спинити неможливо. А нинішня художникова творчість – це яскравий взірець українського ренесансу. Саме такі люди і є представниками європейської спільноти, європейської свідомості. Сьогодні твори Марчука є відомими і вшанованими по всьому світу.

Відкриваючи виставку, віце-президент МАУП з регіональної та виховної роботи Микола Дробноход зазначив, що саме вшанування таких легендарних митців є підґрунтям культури і духовності.

Під час урочистого відкриття виставки кобзар-лірник Василь Нечепа вітав гостей спогадами про Тараса Шевченка із моновистави  «Через віки і серця» у супроводі кобзи та ліри, свої пісні подарували присутнім дует «Собор».

Поділитися посиланням: