Про Академію

Меню

Шлюбні ігри павуків надихнули вчених на створення надчутливого датчика

29 Квітня 2016 04:27

Вчені створили високоточний датчик, що розпізнає звуки по найменших рухів шиї і називає ноти по вібраціям струн скрипки. Принцип був підглянений у органів павука, розташованим на кінчиках лап. Так повідомляє популярний журнал про природу Nature .

Орган павука розпізнає вібрації рослин, які дряпають їх партнери під час шлюбного періоду. На ньому розташовані невеликі щілини, відриваються і закриваються з часом.

Вчений, який розробив датчик, надихнувся статтею про орган в тому ж журналі
Nature і через два роки відтворив його електронний аналог. Він зігнутий у формі ліри, і за допомогою тонкого шару платини регулює пропуск електронів. Через це можна вловлювати будь-які коливання, навіть тремтіння крил сонечка.

Датчик здатний вимірювати пульс, дізнаватися слова, висячи на шиї, або ж називати ноти з допомогою уловлювання коливань повітря, якщо розташувати його на скрипці.

Через п'ять років планується вивести датчик в виробництво. Для цього потрібно вирішити проблему з самостоімостью, замінивши платину на дешевший матеріал, наприклад, мідь або алюміній, і змусити відрізняти датчик фоновий шум від потрібних звукових сигналів. Природа вже вкотре доводить, що вона придумала вже все задовго до появи людства на Землі, потрібно лише ретельніше спостерігати і ми відкриємо дуже багато.

Поділитися посиланням: