Про Академію

Меню

«СНІД – не вирок, а хронічне захворювання» – Отто Стойка

02 Грудня 2015 12:14

1 грудня до Міжрегіональної Академії управління персоналом завітав  головний лікар Київського міського центру здоров’я, кандидатом медичних наук Отто Стойка. Отто Олександрович прочитав студентам лекцію «ВІЛ/СНІД – стосується кожного».

«Раніше 1-е грудня вважалося Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом, однак сьогодні ставлення людей змінилося і 1-е грудня стало Днем солідарності з ВІЛ-інфікованими людьми» – наголосив на початку Стойка.

У ході лекції Отто Олександрович розповів про основні шляхи передачі вірусу та розвінчав міфи щодо зараження побутовими шляхами. Так, на думку головного лікаря, СНІД не може передаватися шляхом користування спільною вбиральнею, рукостисканням, поцілунками, від комах, кашлем чи чиханням. Мала ймовірність передачі вірусу і при користуванні чужою зубною щіткою, нанесенням татуювання на тіло, за допомогою медичних інструментів у лікарнях, голкотерапією, тощо. Основними двома шляхами передачі вірусу набутого імунодефіциту є статевий акт та передача кров’ю.

Також Стойка навів статистику щодо захворюваності населення України, підкресливши, що сьогодні близько 200 тисяч віл-інфікованих серед дорослого населення, що складає близько 1%. Лікар розповів, що для таких людей головним профілактичним засобом є антиретровірусна терапія, яка подовжує життя на десятки років.

«СНІД – не вирок, а хронічне захворювання» – зазначив Отто Олександрович.

Крім лекції до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом студенти виготовили стінгазети та розмістили їх в усіх корпусах Академії.

«Головна мета заходу – звернути увагу студентів на проблему СНІДу та мотивувати їх пройти тестування, аби вчасно виявити інфекцію та отримати в разі необхідності лікування. Сьогодні необхідно інформувати молодь про наявність та доступність антиретровірусної терапії для лікування людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом. Така поінформованість сприяє підвищенню толерантного ставлення до людей, які живуть з цим діагнозом» – розповіла начальник відділу позанавчальної роботи МАУП Валентина Слісаренко.  

Ольга Коробій 

Поділитися посиланням: