Про Академію

Меню

Представники Чернігівського інституту МАУП взяли участь у науковому круглому столі на тему: «Соборність - як Національна запорука нашого майбутнього»

21 Січня 2022 09:00

20 січня 2022 р. студенти і викладачі Чернігівського інституту МАУП взяли участь у міжвузівському науковому круглому столі на тему:

«Соборність - як Національна запорука нашого майбутнього (До Дня Соборності України та Дня пам'яті героїв Крут)».

Захід відбувся у великому читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за присутності провідних фахівці з даної проблематики, викладачів та студентів закладів вищої освіти міста Чернігова і представників Українського інституту національної пам’яті.

Модератор круглого столу, завідувач кафедри «Загальнонаукових, соціальних і поведінкових дисциплін» Чернігівського інституту МАУП, кандидат історичних наук  Ямполець П.В., запропонував план роботи та встановив регламент виступів, обговорень і запитань.

Під час роботи круглого столу було заслухано інформаційні повідомлення та презентації учасників. Значний резонанс аудиторії викликали доповіді Бутка С.В.– к.і.н., доцента,  провідного співробітника Українського інституту національної пам’яті, а також представників від Чернігівського інституту МАУП:  Ямпольця П.В. – к.і.н. «Соборність і сепаратизм в контексті сучасної історії України» та студентки І курсу Самійленко М.А. на тему: «Бій під Крутами: історія і сучасність». Зокрема, Маргарита Самійленко наголосила, що студенти Чернігівського інституту МАУП пишаються тим, що наш навчальний заклад названий на честь Героїв Крут. Це велика відповідальність перед сучасниками і прийдешніми поколіннями.

Учасники круглого столу констатували, що бій під Крутами, без сумніву, є символом опору агресорам. В наш час, коли знову триває війна з російськими загарбниками та майже щодня на Донбасі зазнають поранень або гинуть українські військові, героїзм крутян сприймається не як щось далеке з минулого століття, а як актуальна дійсність.

Підводячи підсумки круглого столу, Ямполець П.В. підкреслив, що гіркий досвід Крут, вчить любові до батьківщини. Він постійно нагадує, що в української держави є споконвічний ворог, який зазіхає на її соборність і проти якого є лише одна зброя – це сила єдності нації з міцною, потужною армією.

Загалом, розглянуті в ході заходу проблеми, знайшли живий відгук та відповідну реакцію серед аудиторії. В цілому, круглий стіл пройшов на належному науково-методичному і патріотично-виховному рівні.

Поділитися посиланням: