Про Академію

Меню

Стародавні мікроорганізми воліли збіднений уран

15 Травня 2016 19:33

Для більшості людей при згадці урану виникають асоціації, пов'язані з паливом для атомних станцій і начинкою для ядерних боєголовок. Також пригадуються уранові рудники, саме звідти він і видобувається. Але практично ніхто знає про те, скільки в морській воді, можливо, міститься урану. А адже саме світовий океан є основним великим і природним родовищем урану.
Виявляється, що при деяких метаболічних реакціях мікроорганізмам потрібно видаляти від себе «зайві» електрони. Бактерія може віддати непотрібні електрони розчиненим в навколишній воді іонів, наприклад, що знаходяться у воді іонів урану. «Увібравши» зайві електрони від мікробів, уран стає нерозчинним і падає в осад у вигляді неорганічних солей. Приблизно така ж процедура виходить і без участі бактерій: гірські породи мають можливість збирати розчинені в океані іони урану в результаті звичайних хімічних реакцій. Здається, що ці два процеси практично однакові, тільки виходить що один - органічний, а другий - неорганічний. Але вчені з політехнічної школи Лозанни в результаті досліджень вирішили, що це не так.
Для неорганічного процесу випадання в осад ізотопний склад урану неважливий - обидва ізотопу, уран-235 і уран-238 є однаковими з точки зору хімії. Але мікроби «проявили більший інтерес» до важкого урану-238, ніж до більш легкому 235-м ізотопу. Вчені виявили, що присутність солі урану в породах обумовлені результатами біохімічних реакцій. Тобто, вже 2,5 мільярда років тому бактерії вже могли втручатися в геохімічні процеси.

Поділитися посиланням: