Меню

Студенти Академії відвідали Чигирин

22 Квітня 2015 16:00

Нещодавно студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом відвідали першу столицю козацької держави – місто Чигирин.

Чигирин – районний центр Чигиринського району Черкаської області України. Свого найбільшого розквіту місто досягло в 1648-1657 рр., коли було резиденцією відомого гетьмана України Богдана Хмельницького. З 1657 року до 1676 року Чигирин обирали своєю резиденцією гетьмани України І. Виговський, Ю.Хмельницький, П.Тетеря, П.Дорошенко.

 

На екскурсії в Чигирині студенти відвідали музей Богдана Хмельницького, де зібрано більше 2000 експонатів, серед яких козацька зброя та спорядження, предмети декоративно-ужиткового мистецтва, нумізматика, твори українського мистецтва на козацьку тематику. Маупівці завітали до каплиці Покрови Пресвятої Богородиці, в котрій перепоховані рештки козаків і жителів міста із цвинтаря XVIIст. Також студенти піднялися на верхівку Замкової гори, з якої відкривається неповторна панорама Чигирина та його околиць.

  

Далі екскурсанти відвідали село Суботів, де розташована усипальниця Богдана Хмельницького – Свято-Іллінська церква.Церква збудована в стилі раннього українського бароко, складена з каміння і цегли.Студенти дізналися, що після Другої світової війни в цій церкві відкрили музей Богдана Хмельницького, а вже у 1954 за проектом архітектора І. Шмульсона в ній встановлено символічний гранітний надгробок видатному гетьману.

 

«Екскурсії до історичних місць – це одна з форм виховної роботи.– розповіла директор Департаменту позанавчальної роботи МАУП Валентина Слісаренко. – Вони сприяють розвитку допитливості, розуму, творчої уяви та пізнавальної активності у студентів, а також виховують любов до Батьківщини і народу».

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: