Про Академію

Меню

Студенти МАУП – за здоровий спосіб життя

01 Квітня 2008 16:28

Цю тезу молоді люди, які вчаться у найбільшому та кращому вищому навчальному закладі України – Міжрегіональній Академії управління персоналом, вже неодноразово підтверджують власним прикладом, а також беручи активну участь у профілактично-роз’яснювальних, оздоровчих заходах, ініційованих студентським активом та керівництвом ВНЗ. Формування свідомого, відповідального ставлення молодої людини до індивідуального і громадського здоров’я як необхідної умови здорового способу життя і профілактики захворювань; удосконалення профілактичної роботи та опанування навичками здорового способу життя; підвищення рівня інформованості підростаючого покоління про наслідки шкідливих звичок стосовно їхнього здоров’я; зміцнення суспільної моралі серед підлітків та молоді – на вирішення цих питань спрямовано зусилля керівництва Академії, де створюють всі умови для того, аби молоді люди дбали про своє здоров’я: позбавлялися шкідливих звичок та займалися фізкультурою і спортом.

Високий рівень культури здоров’я студентів МАУП та роботу керівництва закладу, спрямовану на її підвищення, відзначили, зокрема, представники Київського міського центру здоров’я при Головному управлінні охорони здоров’я та медичного забезпечення Києва, які часто відвідують Академію та спілкуються з молодими людьми на теми, що стосуються охорони здоров’я, профілактики захворювань, ведення здорового способу життя. Якби в кожному навчальному закладі цим питанням приділяли належну увагу – так, як це роблять в МАУП, переконаний головний лікар Київського міського центру здоров’я при ГУОЗ Києва Отто Стойко, проблем та негараздів, якими нині переповнене українське молодіжне середовище, суттєво поменшало.

- Отто Олександровичу, чим займається Київський міський центр здоров’я ГУОЗ та як співпрацює з Міжрегіональною Академією управління персоналом?

- Центр займається профілактично-роз’яснювальною роботою, спрямованою на формування здорового способу життя населення, підвищення рівня його культури здоров’я тощо. Нині за цими напрямки ми співпрацюємо з цілою низкою громадських організацій, державних установ, закладів освіти та науки. Центр, зокрема, спрямовує свою діяльність на виконання програм щодо боротьби з наркоманією, алкоголізмом, тютюнопалінням, поширенням СНІДу та туберкульозу, реалізує заходи суспільної просвіти. Приємно відзначити, що співпрацювати з нами виявили бажання в МАУП – один з небагатьох навчальних закладів, де, очевидно, переймаються тими ж проблемами, що й ми. В Академії ми представляємо своєрідний «ліцей здоров’я». В рамках нашої роботи ми проводимо цикл лекцій, основні теми яких – здоровий спосіб життя молоді…

- Можна докладніше про це?

- Це, зокрема, основи здорового способу життя і системи оздоровлення, раціональне харчування, оздоровлення природними факторами, профілактика та припинення тютюнопаління, профілактика зловживання алкоголем, профілактика вживання наркотичних речовин.

- Наскільки ці теми є нині актуальні для молодіжного середовища?

- Я думаю, що саме для молоді ці теми є актуальні, тому що саме в молодому віці формуються життєві звички, в молодому віці робиш вибір і надзвичайно важливо, щоб він був правильний – на користь здоров’я. Якщо говорити про статистику, то її цифри безжально свідчать про погіршення загальної ситуації. Наприклад, нині збільшилась кількість жінок курців, дівчат, передусім. До 40% жінок є курцями! Серед чоловіків цей показник доходить до 75-80%, але він є стабільний впродовж тривалого часу. А серед жінок ще кілька років тому цей показник становив 5%, а зараз 40%! Велика проблема – рухова активність молоді… Молоді люди мало просто навіть ходять пішки, не кажучи вже про якісь фізичні вправи. Через недостачу рухової активності розвивається гіподинамія. За нашими даними, тільки близько 30% молоді достатньо займаються нині фізичною активністю. Важливо, щоб це теж розуміли. Для молодого віку характерні проблеми сколіозу, постави… З цього приводу також потрібно говорити. А тему алкоголю я б взагалі поставив на перше місце. Крім того, що наслідки зловживання алкоголем небезпечні для самої людини, в небезпеці перебуває і все суспільство. Статистика свідчить, що в Україні близько 15% молодих людей напиваються тричі і більше разів на місяць. Ми не перші в Європі по цьому показнику, але, на жаль, і не останні. І тенденція зараз така, що ця кількість збільшується. Далі. Близько 15% молодих людей в Україні мають надлишок ваги. Тенденції і тут невтішні, адже сучасне харчування стає більш рафінованим, калорійним, а навантаження на організм невелике… Ці та інші проблеми надзвичайно хвилюють сьогодні, про них слід говорити і діяти…

- Як студенти МАУП сприймають розмови на ці теми?

- Дуже багато зацікавлених очей. Сприймають активно. Молодь тут інтелектуальна вчиться. І ці молоді люди роблять вибір на користь здоров’я, вони готові прислухатися до наших порад. Коли ми розглядали тему тютюнопаління, багато хто ставив питання. Наприклад, про пасивне куріння, як воно впливає на організм. Чи, наприклад, хтось не курить, а в його оточенні курять, як діяти. Замислюється молодь над цими проблемами.

- В інших навчальних закладах вам часто доводиться говорити на ці теми, виявляють там зацікавленість молоді люди до цих проблем?

- Переконаний, що для молоді це було б цікаво, проте не завжди керівництво закладів сприймає ідею проведення у них лекцій. Систематично виступати з лекціями, так як у Міжрегіональній Академії управління персоналом, мені не доводилося ніде. Навіть у своїй Альма-матер – Київському національному медичному університеті ім. Богомольця. Адміністрація ж МАУП підтримує наші прагнення. До слова, я неодноразово брав участь у різних наукових заходах, які проводяться в Академії, і мені приємно, що саме студенти намагаються серйозно, змістовно окреслити проблеми, виступити з цих проблем. І видно, що студенти небайдужі до цих тем, тому приємно спілкуватися з ними.

- Як ви вважаєте, така роз’яснювальна робота, яку міг би проводити кожен ВНЗ серед студентів, могла б вплинути на загальну ситуацію, так, щоб молоді люди задумувалися над проблемами, які існують в молодіжному суспільстві? Можливо, тоді цих негативних явищ поменшало б…

- Думаю, що так могло б бути, і повинно бути. Саме в молодому віці ці питання треба розглядати. Щоб молоді люди розуміли який стиль та спосіб життя їм насправді потрібний. І бажано, щоб ці питання допомагали їм вирішувати фахівці – необов’язково лікарі. Це може бути психолог, досвідчений викладач, який неформально підійде до проблеми, і стане помічником студентам. Не буде їм ставити клеймо, що ви, мовляв, курці, наркомани… А навпаки – допоможе їм облишити погану звичку, дасть пораду, спираючись на свій досвід чи когось із знайомих… Дай бог, щоб про це почали замислюватися у ВНЗ.

Поділитися посиланням: