Про Академію

Меню

Студенти Сєвєродонецького інституту МАУП вшанували пам'ять учасників бойових дій в Афганістані

20 Лютого 2014 18:05

15 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

23 роки тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли більше 160 тисяч військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

З метою впровадження в інституті морально-патріотичного виховання серед студентської молоді, виховання почуття відповідальності, патріотизму зусиллями адміністрації та студентської ради Сєвєродонецького інституту МАУП були проведені цикл заходів, присвячених даті виводу радянських військ з Афганістану.

12 лютого студенти зустрілися з воїнами-інтернаціоналістами одного з градоутворюючих підприємств міста – ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ». Зустріч відбулася у Музеї підприємства. Офіцери розповіли про бойові дії, які проходили в Афганістані та навели яскраві приклади своїх особистих подвигів.

У пам'ять про вище згадані події, в рамках циклу зустрічей  «Ніхто не забутий — ніщо не забуте», 13 лютого був проведений круглий стіл з безпосередніми учасниками афганської війни: Головою Сєвєродонецької міської організації воїнів-інтернаціоналістів Олександром Бондаренко та членом цієї організації Ольгою Дегтяренко.

Зі вступним словом до присутніх звернулась провідний фахівець з маркетингу та виховної роботи інституту Тетяна Жук, яка наголосила: «У лютому 1989 року закінчилась війна, яка принесла тисячі жертв, сльози і горе в мирні родини. Сьогодні ми з вами згадаємо героїв тієї страшної війни, полинемо в спогади і хочемо, щоб ці спогади пройшли крізь ваші серця, і ви зрозуміли, що найстрашніше у світі – це війна. Ми повинні пам’ятати тих, хто її пережив, тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав. Тисячі наших хлопців загинули в боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Сивіли від горя батьки і матері, ховаючи своїх дітей, сиротіли діти, вдовами ставали жінки в мирний час. У скількох сімей у траурному обрамлені зберігаються фотографії синів! Одну нагороду заробили вони за проявлену мужність і героїзм – право бути похованим на рідній землі».

Студенти інституту отримали змогу особисто поспілкуватися із гостями, які пройшли тяжкий шлях афганської війни та почути від них розповіді про нелегкі та жорстокі будні страшної війни.

На жаль, не всі воїни-інтернаціоналісти повернулися додому. Деякі з них назавжди залишилися на афганській землі. Про це та інші факти війни студенти дізналися з фільму, який вони подивилися у кінці зустрічі.

В.о. директора Єлизавета Кравцова висловила особисту повагу усім воїнам, які захищали кордони іншої держави та порадила студентам ніколи не забувати історії власного народу й героїв, які ціною власного життя боронили територію чужої країни.

Після тривалого діалогу з гостями студенти мали змогу почути пісні про війну в Афганістані, які виконав гість заходу – бард Д. Боровіков.

Закінчилася зустріч запалення свічок та хвилиною мовчання – на знак вшанування світлої пам’яті тих,  хто виконав свій військовий обов’язок ціною власного життя.

Поділитися посиланням: