Суд постановив: видати дипломи!

27 Березня 2008 16:15

Випускникам МАУП 2006/2007 років буде видано дипломи

Ще 4 986 дипломів про вищу освіту державного зразка зобов’язане буде видати випускникам 2006/2007 року Міжрегіональної Академії управління персоналом державне підприємство «Державний центр прикладних інформаційних технологій» Міністерства освіти і науки України. 26 березня 2008 року Київський апеляційний господарський суд своєю ухвалою залишив у силі рішення Господарського суду міста Києва від 12 лютого 2008 року, згідно з яким державне підприємство «Державний центр прикладних інформаційних технологій» Міністерства освіти і науки України зобов’язане видати документи про вищу освіту випускникам МАУП 2006/2007 років.

Наголосимо, що йдеться про 4 986 заборгованих випускникам МАУП  2006/2007 років дипломів про вищу освіту.

Нагадаємо, що раніше без усіляких обґрунтувань, ще у липні 2006 року Академії у видачі 4 655 дипломів її випускникам 2005/2006 років відмовило Міністерство освіти і науки України. Тільки недавно – 5 березня 2008 року – Вищий адміністративний суд України поставив остаточну крапку в даній справі: в касаційному порядку розглянув скарги Міністерства освіти і науки України і прокуратури м. Києва, та відмовив у задоволенні цих скарг і залишив давні рішення Господарського суду м. Києва і Київського апеляційного адміністративного суду на користь МАУП в силі. Міністерство освіти і науки України прийняло до виконання дане рішення і нині ці дипломи друкуються. Тож вже незабаром ті з випускників МАУП 2005/2006 року, які ще не отримали документи про вищу освіту, почнуть їх отримувати, наголошує секретар Наглядової Ради МАУП Василь Короткін: «Від моменту першого позову ми пройшли три судові інстанції і усі вони винесли рішення на нашу користь. Перші позови Академія подала до Господарського суду Києва. Розглянувши їх, Господарський суд міста Києва 8 червня 2007 року постановив визнати неправомірною бездіяльність суб’єкта владних повноважень – Міністерства освіти і науки України щодо невидачі МАУП дипломів для осіб, які закінчили навчання у 2005/2006 роках та зобов’язав Міністерство освіти і науки України видати випускникам МАУП 2005/2006 років 4655 дипломів державного зразка. Оскільки Міністерство освіти і науки України не встигло в передбачений законом термін оскаржити це рішення в апеляційному порядку, було розпочато виконавче провадження даного рішення, а саме: до МОНУ було направлено виконавчий лист про примусове виконання постанови Господарського суду міста Києва щодо видачі дипломів випускникам Академії.

Позатим, за заявою МОНУ, строк на апеляційне оскарження цього рішення було поновлено, проте 5 листопада 2007 року Київський апеляційний адміністративний суд відмовив міністерству у задоволенні апеляційної скарги і залишив рішення Господарського суду м. Києва у силі. А отже підтвердив те, що Міністерство освіти і науки України зобов’язане видати дипломи випускникам МАУП.

Натомість колишній міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко подав чергову скаргу на МАУП, а саме спробував оскаржити всі ці судові рішення у Вищому адміністративному суді України.

5 березня 2008 року Вищий адміністративний суд України відмовив у задоволенні цієї скарги і залишив у силі попередні рішення Господарського суду м. Києва і Київського апеляційного адміністративного суду, винесені на користь МАУП. Таким чином, Міністерство освіти і науки України найближчим часом видасть ті з 4655 дипломів випускникам МАУП 2005/2006 років, які ще не видано. Зараз ці дипломи друкуються і за два-три тижні почнуть видаватися випускникам, зокрема у відокремлених структурних підрозділах.

Що ж стосується проблеми з невидачею дипломів випускникам 2006/2007 років, то її також відтепер можна вважати вирішеною. Але якщо попередні позови ми подавали на Міністерство освіти і науки України, то зараз йдеться про державне підприємство «Державний центр прикладних інформаційних технологій» Міністерства освіти і науки України, який є юридичною особою, і з яким у нас укладено господарський договір на виготовлення дипломів про вищу освіту. В кінці 2007 року це підприємство відмовило нам у друкуванні дипломів випускникам МАУП за 2006/2007 рік, і у грудні 2007 року ми на ДП «Державний центр прикладних інформаційних технологій» подали позов до Господарського суду міста Києва. 12 лютого цей суд виніс рішення, яким наші позовні вимоги було задоволено, але державне підприємство «Державний центр прикладних інформаційних технологій» оскаржив це рішення у Київському апеляційному господарському суді. Проте 26 березня 2008 року Київський апеляційний господарський суд виніс ухвалу, якою відмовив державному підприємству «Центр прикладних інформаційних технологій» у задоволенні апеляційної скарги і залишив у силі рішення Господарського суду м. Києва від 12 лютого 2008 року, яким задоволено наші позовні вимоги про видачу випускникам 2006/2007 року необхідної кількості дипломів. Згідно з чинним законодавством, рішення Господарського суду міста Києва набрало законної сили. Виконавчий лист буде невдовзі отримано і пред’явлено на виконання ДП «Державний центр прикладних інформаційних технологій»».

ПОСТАНОВА КИЇВСЬКОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ: