Свято святителя Миколая у МАУП

20 Грудня 2013 11:58

19 грудня у день пам’яті святителя Миколая Мир Лікійських Чудотворця студенти та прихожани академічної каплиці на честь Собору Дванадцяти Апостолів МАУП молитовно вшановували пам'ять святого Миколая. Народ Божий молився до святого, щоб він прихилив до нашого українського народу та усіх християн світу милість Божу.



Посол Республіки Сербія в Україні Раде Булатович та студент Київської духовної академії Неманя Спасоєвич з Сербії




«Вірую, Господи, і визнаю, що Ти єси воістину Христос, Син Бога Живого»


З іменем святителя Миколая Чудотворця кожен віруючий і навіть невіруючий, зустрічається у своєму житті, бо він, за словом Церкви, — «світильник Церкви, красо святителів», учитель християнської віри, духовний наставник, заступник та молитовник.



«Святителю отче Миколаю, Моли Христа Бога, щоб спаслися душі наші»


Хоча саме з його земного життя Церква знає дуже мало. Але не зважаючи на це святитель Миколай живе серед народу Божого. Святитель Миколай і після своєї смерті продовжує творити великі  чудеса, допомагати кожній віруючій людині на планеті.

У найважчих обставинах людського буття — і під час бур на морі, і під час бур життєвих, коли смертельній небезпеці піддається людське життя, святитель Миколай приходить на допомогу тим, хто молитовно звертається до нього.

Християни в хвилину небезпеки особливо моляться святителю Миколаю, Великому угоднику Божому. І він чує їхню молитву і стає заступником перед Богом, прихиляє до них Божественну милість, любов, милосердя та прощення.



Хресна Слава — прославлення Божих святих


І саме  тому його так славно вшановує наш православний народ. Християни звертають до нього свої полум’яні молитви і у  відповідь отримують духовну підтримку, реальну допомогу, просвітлення та натхнення.



Приготування до святкування Хресної Слави


У цей день православні студенти, які постійно співають в академічному храмі відзначали хресну славу, особливий день ангела православної сербської родини. Святитель Миколай Сербський, єпископ Охридський й Жичський (1881—1956), розмірковуючи над обрядом звершення Хресної Слави писав: «Свіча, хліб, вино й оголена голова! Чи розумієш ти це? Чотири символи — світло віри, залежність від Бога, любов Божа й молитва до Нього. От що головне у святкуванні хресних слав, прославлянні святих Божих». На протязі всієї історії сербського народу звершення хресної слави є не лише благодатним й прекрасними звичаєм, а головне живим свідченням віри, сповідання Православ’я та охорона життя Сербії від розпаду, гріха та зневіри.



«Спаси, Боже, людей Твоїх»


Протоієрей Діонісій Мартишин, звертаючись у проповіді до прихожан зазначив, що святитель Миколай — це святий, який об’єднує християн усього світу, долаючи усі культурні, політичні та соціальні розбіжності.

Під час святкування хресної слави, студент з Сербії Неманя Спасоєвич розповів, що для усього сербського народу значить обряд хресної слави. «Хресна слава — це, по-перше, свідчення про Православ’я, сповідування своєї віри перед усім світом, по-друге, звернення до Бога, до святих Церкви Христових та отримання Божого благословення на родинне та професійне життя. У день хресної слави, — зазначив Неманя, — ми молимо Бога, святих угодників, день яких ми вшановуємо, щоб Господь, по молитвах своїх праведників, дарував нам силу, духовну допомогу, любов та благодать у крокуванні до Царства Божого. Християнин, ідучи шляхом літургічного життя Церкви, звершуючи святі таїнства й обряди, долає усяку гріховну пітьму, причащається Христового світла, радості, натхнення, оновлення та воскресає для нового життя. Саме такі почуття сповнюють душу кожного православного серба, який зі своєю родиною, близькими та рідними звершує обряд хресної слави».

Духовно-просвітницький Центр імені Святих Апостолів МАУП

Поділитися посиланням: