Про Академію

Меню

Творча зустріч Володимира Шовкошитного зі студентами МАУП

12 Вересня 2011 11:16

Традиційно з початком нового навчального року в МАУП проводяться зустрічі з відомими людьми – письменниками, митцями, політиками, дипломатам, - які діляться життєвим та професійним досвідом з молоддю та відповідають на запитання студентів.

Цього разу гостем Академії став відомий літератор, публіцист, політолог, народний депутат України І скликання, доктор філософії Володимир Шовкошитний, який завітав аби представити молодим читачам свої книги. Представляючи гостя студентській громаді, проректор з виховної роботи МАУП Людмила Біжик процитувала слова українського письменника Михайла Слабошпицького: Шовкошитний – поет бурхливого соціального темпераменту і чистого ліричного тону. Тому його поезія має такий потужний емоційний заряд. Уявити в його строфах холодне резонерство і такі популярні нині „піротехнічні ефекти” навіть неможливо. Шовкошитний – справжній”.

Серед презентованих під час зустрічі видань: роман „Хресна путь”, збірки поезій „Торкнутися небес” та „Мерехтіння зникань”.

Володимир Федорович, у свою чергу, наголосив, що якби не було нагальної потреби у  патріотичній ліриці, то можливо, він і не писав би віршів, якби не було постійної загрози незалежності України, він не займався б політикою. Найголовнішими своїми творами він назвав Декларацію про незалежність України і Конституцію України, у яких є написані ним рядки. „Найбільша цінність у житті - це право вибору. Ми можемо вибрати: жити як раби або жити з честю, борючись за свободу. Адже людина народжена вільною і вільною мусить іти по життю, це відчуття повноти буття” – підкреслив Володимир Шовкошитний.

„Мрія є предтеча ідеї, якщо ми вимріємо нашу Україну як найпотужнішу країну в Європі, то національною ідеєю і стане ця наша мрія. Мрія про лідерство в новій європейській спільноті”. Гість закликав молодих людей ставити собі найвищі цілі, бо лише найвища ціль дає можливість реалізуватися, навівши приклади таких людей як Сергій Бубка, брати Кличко, Андрій Шевченко та інших. Адже саме від молоді залежить, якою бути Україні і чи бути їй взагалі.

Звертаючись з побажаннями до студентів Володимир Шовкошитний процитував Конфуція: „Щастя – це коли тебе розуміють, велике щастя - коли тебе кохають, справжнє щастя – коли кохаєш ти”. Володимир Федорович побажав молоді відчути всі ці щасливі моменти.

Поділитися посиланням: