Про Академію

Меню

У МАУП відбулася конференція «Публічне управління: виклики, загрози та розвиток галузі науки»

04 Квітня 2016 12:23

1 квітня в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася Перша міжнародна науково-практична конференція «Публічне управління: виклики, загрози та розвиток галузі науки».

Організаторами заходу виступили: Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління, Міжрегіональна Академія управління персоналом, Національне агентство України з питань державної служби, Національна служба посередництва та примирення, Академія муніципального управління, Кафедра державного управління Філософського факультету Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, Регіональна академія менеджменту (Казахстан), Національна інститут економічних досліджень (Грузія), Батумський учбовий університет навігації (Грузія), Академія Поморська в Слупську (Польща).

Відкрив конференцію президент громадської наукової організації «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління», доктор наук з державного управління, доцент, завідувач кафедри публічного адміністрування МАУП Євген Романенко. На початку зустрічі Євген Олександрович зазначив, що основною метою конференції є об’єднання провідних вчених і спеціалістів, що працюють у галузі державного управління та публічного адміністрування, задля ефективного використання творчого потенціалу у науково-технічному, соціально-економічному та культурному розвитку країни, цілеспрямованому розвитку галузі державного управління, захисту фахових інтересів, взаємної координації науково-дослідної роботи, обміну досвідом.

Серед учасників конференції були посадові особи, представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій, вищих навчальних закладів , інститутів громадянського суспільства.

Пленарне засідання розпочалося з виступу виконуючого обов’язки ректора МАУП Миколи Курка:

«Тема розвитку публічного адміністрування і присутність на конференції науковців із різних навчальних та наукових закладів засвідчує велику увагу до цього питання і її актуальність.  У період стрімкого розвитку інформаційних технологій важко переоцінити роль видань державного управління, які були і залишаються надійними провідниками між науковими розробками та практикою. У процесі євроінтеграції України наукова література допомагає фахівцям, які працюють в галузі державного управління, підвищувати професійний рівень, удосконалювати навички та активно співпрацювати зі світовою спільнотою».

Своїми думками стосовно розвитку публічного управління поділився  Голова Національного агентства України з питань державної служби, доктор політичних наук, заслужений економіст України Костянтин Ващенко. Костянтин Олександрович розповів про перспективи науково-освітньої галузі  і зокрема спеціальності «публічне управління та адміністрування», зауваживши, що для розвитку необхідно зробити 3 важливі кроки: переглянути наукові галузі та паспорти спеціальностей, замість спеціальності відновити галузь знань, створити стандарти та професійні програми.

Проректор з наукової та виховної роботи МАУП, професор, заслужений працівник народної освіти Микола Головатий також поділився своїми напрацюваннями і думками стосовно розвитку цієї спеціальності. Микола Федорович закцентував увагу на тому, що центральним у розвитку публічного адміністрування  є  участь громадян в управлінні державними процесами. Професор виокремив  основні питання для створення ефективного публічного адміністрування: врегулювання проблеми держави, як інституту управління великим соціумом, і статусу участі суспільства; визначення концептуальної системи управління на рівні держави; ефективна робота державного управління  та публічного адміністрування для врегулювання відносин між державами.   

У рамках конференції також пройшло засідання круглого столу на тему «Презентація основних напрямів роботи ГО «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління» та засідання дискусійного клубу «Розвиток та співпраця регіональних осередків ГО «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління».

Усі учасники конференції отримали  збірник наукових праць «Публічне урядування».   

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: