Про Академію

Меню

У МАУП відбулася науково-практична конференція «Українська держава і Церква»

20 Травня 2016 14:13

19 травня у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася науково-практична конференція «Українська держава і Церква: філософські, теологічні та практичні аспекти співпраці в інтересах людини».

Організаторами заходу стали: Міжрегіональна Академія управління персоналом, Міжнародна Кадрова Академія, Конфедерація недержавних вищих закладів  освіти України, Українсько-Азербайджанський інститут соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва, Духовно-просвітницький Центр імені Святих Апостолів та ГО «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління».

Відкрив конференцію доктор політичний наук, професор, проректор з наукової та виховної роботи МАУП Микола Головатий, відзначивши актуальність обраної теми конференції для сьогодення.

«На моїй пам’яті за 10 років наукової роботи в Академії нинішня конференція на тему релігії є шостою. Проблематика заходу є актуальною адже, по-перше, вона обумовлена двома головними інститутами, які впливають на формування соціуму - це держава і Церква, по-друге, необхідність обговорення філософських, теологічних та практичних аспектів держави і церкви виникає через реальні трансформації, зокрема  зміни статусів соціальних інститутів у суспільстві, по-третє, за останніми соціологічними дослідженнями найбільш впливовими на формування думки сучасного суспільства є ЗМІ та Церква, по-четверте, сьогодні існує проблема визначення статусу Церкви у суспільстві» – підкреслив Микола Головатий.  

Також із вітальним словом виступив ректор МАУП Микола Курко, в якому в тому числі підкреслив актуальність тематики конференції:

«Ми бачимо, що відбувається у сучасному суспільстві: є законопроекти, які мають неоднозначне сприйняття як з боку церкви, так і з боку держави в цілому. Церква завжди була, є і буде  у центрі уваги суспільства і громадськості, адже це невід’ємна частина життя».

У ході пленарного засідання прозвучала низка змістовних доповідей від провідних українських науковців, фахівців різноманітних галузей знань:

  • «Церква та держава як філософські концепти: спорідненість чи протилежність?» доктора філософських наук, завідувача кафедри філософії УАІСНС МАУП Юрія Мєлкова;
  • «Особливості взаємодії держави і Церкви: історія та сучасність» доктора наук з державного управління, доцента, завідувача кафедри публічного адміністрування УАІСНС МАУП, президента ГО «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління» Євгена Романенка;
  • «Катехізація та просвітництво в думках Блаженнішого Митрополита Володимира як фактор культурного збагачення українського суспільства» протоієрея, доцента кафедри українського православ’я та теології, УАІСНС МАУП, настоятеля храму на честь Єрусалимської ікони Божої Матері, секретаря літургічної комісії Київської єпархії Дмитра Гарчука;
  • «Релігія та освіта в Україні: контури взаємодії» доктора соціологічних наук, професора, завідувача кафедри державного управління та самоврядування УАІСНС МАУП Юрія Сурміна;
  • «Взаємодія Української Православної Церкви та Української держави в соціальній думці Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира» протоієрея, доктора богословських наук, доктора наук в галузі політології, завідувача кафедри  українського православ’я та теології УАІСНС МАУП Діонісія Мартишина.

«Українська Православна Церква керується принципами співпраці, діалогу та взаємодії церкви і держави. Місія церкви полягає в тому, що б свідчити сучасній державі та цивілізації про межі порятунку людської душі. Соціальне вчення церкви є сполучною ланкою між політикою, соціумом і богослов’ям Православної Церкви. Тому задача соціального вчення Православної церкви і політичної ідеології України у богословському спонуканні взаємодії церкви і держави, громадянського суспільства і подоланні тоталітарної ідеології» - зауважив протоієрей Діонісій Мартишин.

За результатами науково-практичної конференції буде видано збірник тез доповідей.

Ольга Коробій

 

Поділитися посиланням: