Про Академію

Меню

У МАУП пройшла презентація книги Ніколая Старікова „Шукайте нафту”

31 Березня 2011 16:52

Днями в рамках Дискусійного клубу МАУП відбулася зустріч з відомим російським письменником, публіцистом Ніколаєм Старіковим. В рамках зустрічі видавничий дім „Самміт-книга”, що спеціалізується на випуску ділової та політичної літератури,  презентував україномовне видання нової сенсаційної книги Ніколая Старикова „Шукайте нафту”. Представляючи гостя, проректор з наукової роботи МАУП Микола Головатий підкреслив, що така відома і неординарна людина виступає в Академії вперше і в ході зустрічі зі студентами Ніколай Старіков пропонує зазирнути за лаштунки геополітичних процесів та розвитку макроекономіки.

Ніколай Стариков економіст за фахом, мешкає у Санки-Петербурзі і на сьогоднішній день є автором дев’яти книг, що стали популярними і викликали значний суспільний резонанс, а також численні відгуки читачів, зокрема і в Україні. Розпочинаючи свій виступ, автор підкреслив, що українська була першою мовою, на яку переклали його книгу, це було видання „Криза. Як це робиться” (2009). „У своїх книгах я представляю власну точку зору на події, що відбувалися у світі протягом останніх 25- - 300 останніх  років історії, - розповів гість. – Зокрема, я аналізую революції, розповідаю про джерела їхнього фінансування, про політичні і геополітичні процеси доступною мовою”.

Щодо видання „Шукайте нафту”, представленого під час презентації, автор зауважив: „Нафтова тема буде актуальна ще дуже довго, щонайменше 150 років. Нафта – це все для світової економіки” – запевнив Ніколай Старіков. Вся світова політика демонструє повну залежність від нафти, зокрема, джерелом геополітичних конфліктів у світі давно вважається розподіл впливу на нафтовому ринку. Автор цікаво продемонстрував причини і наслідки таких процесів на історичних прикладах, а також на прикладах подій сучасності, зокрема у Єгипті, Ірані, Лівії та інших країнах. Серед численних тем, які обговорювалися в ході зустрічі були причини спалаху цін на міжнародному ринку, енергетична війна в Лівії. Автор запропонував студентам спробувати відповісти на запитання звідки виникає ціна на золото, ціна на нафту, чому основною валютою є американський долар, і тим самим змусив замислитися над тим, що насправді стоїть за красивими гаслами, історичними штампами, політичними стереотипами.

Автор наголошує, що намагається в своїх книгах логічно і доступно пояснити простому громадянину, що й чому відбувається з його країною, намагається змусити людину самостійно осмислювати, що було раніш і що відбувається нині.

Наприкінці зустрічі, що стала корисною для майбутніх фінансистів, економістів та політологів, гість подарував Бібліотечно-інформаційному центру МАУП десять книг з власним підписом, а також отримав у відповідь книги видавництва Академії.

Поділитися посиланням: