Про Академію

Меню

У МАУП урочисто відкрито погруддя Авіценні

23 Серпня 2012 16:36

Від праху чорного і до небесних тіл
Я таємниці розгадав наймудріших слів і справ.
Підступності я уникнув, розплутав всі вузли,
Лише вузол смерті я розплутати не зумів.

22 серпня, в день народження великого перського вченого-енциклопедиста, філософа, лікаря, хіміка, астронома, теолога, поета Абу Алі Хусейна ібн Абдаллах ібн Сіни, більш відомого в Європі як Авіценна, в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулося урочисте відкриття пам’ятника на його честь.

Церемонія відкриття пам’ятника Авіценні почалася з урочистого засідання за участю керівництва та професури МАУП, Наукового Представника Ісламської Республіки Іран в Україні, представників офіційних структур України, дипломатичних представників іноземних держав, присвяченого відкриттю пам’ятника.

Відкрив урочисте засідання проректор з міжнародних зв’язків МАУП доктор політичних наук, професор МАУП Ігор Славович Піляєв.

„Авіценна відноситься до таких широкого масштабу особистостей, як Арістотель, Леонардо да Вінчі, Михайло Ломоносов. Якщо перераховувати науки, в які вніс свій величезний внесок Авіценна, то це десятки назв. Це і гуманітарні науки, і філософія, і фізика, і хімія, ісламська теологія, поетика. Авіценна вважається найвпливовішим поліматом Золотого століття ісламу. Пам’ятник Авіценні буде надихати всіх нас розвиватися в усіх галузях знань, прагнути до пізнання й підкорення нових вершин,” – сказав Ігор Піляєв.

Вітальне слово взяв ректор МАУП, доктор юридичних наук, професор МАУП Анатолій Миколайович Подоляка. Висловлюючи подяку «подвижницьким зусиллям Наукового Представника Ісламської Республіки Іран в Україні та Білорусії Алі Баку, завдяки якому відбулося перше в історії незалежної України відкриття пам’ятника великому Авіценні”, він висловив сподівання, „що ця подія послужить надихаючим прикладом плідної культурно-освітнього співробітництва між Україною та Іраном, між Україною та іншими державами ісламського Сходу, послужить справі всебічного зміцнення і розвитку наукових, освітніх зв’язків та спільних проектів Академії з установами, науково-педагогічним співтовариством та студентами представлених тут, на конференції, країн”.

На конференції з нагоди відкриття пам’ятника Абу Алі Хусейну ібн Абдаллах ібн Сіни, ректор Академії зачитав вітальний лист від Міністерства культури України учасникам урочистої церемонії з нагоди відкриття погруддя великого перського вченого, лікаря і філософа Авіценни, в якому зазначено значимість постаті великого митця для нашої епохи, виражені побажання всім учасникам урочистого заходу невичерпного духовного натхнення, нових вагомих творчих успіхів і відкриттів на благо суспільства й свого народу.

Далі слово надали Науковому Представнику Ісламської Республіки Іран в Україні та Білорусії Алі Бакуї, який виступив з невеликою науковою доповіддю про значення творчості і діяльності Авіценни. Він висловив вдячність керівництву Академії за можливість проведення цього заходу, а також всім присутнім у залі за увагу до постаті Авіценни.

Алі Бакуї розповів присутнім про життєвий та творчий шлях великого іранського мислителя. Він ще раз подякував університету МАУП за безпосередню участь у реалізації даного проекту.

Далі слово передали проректору з наукової роботи МАУП професору Миколі Федоровичу Головатому, який привітав учасників урочистого засідання, приуроченого до відкриття пам’ятника Авіценні. Микола Федорович висловив подяку всім представникам ісламського світу, присутнім на конференції, і підкреслив, що відкриття пам’ятника безпосередньо в Академії, яка є навчальним науковим підрозділом, досить символічне.

Завідувач кафедри українського православ’я і теології, доктор богослов’я, доцент Київської духовної академії УПЦ Денис Сергійович Мартишин, який виступив одразу після Миколи Федоровича, зробив особливий акцент на важливості відкриття цього пам’ятника, як символу зміцнення і об’єднання духовних і моральних цінностей християнської та ісламської громад.

Також із вітальною промовою виступив заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Ісламської Республіки Іран в Україні пан Абу Аббасі Хотбех Сара. Він висловив вдячність усім учасникам та організаторам урочистого заходу з нагоди відкриття пам’ятника Абу Алі Хусейну ібн Абдаллах ібн Сіни.

Внесок Авіценни в суспільний розвиток людства важко переоцінити. Його наукові трактати належать до числа видатних творінь, що збагатили скарбницю світової культури. У спадщину світу дісталося безліч його робіт з філософії, астрології, логіки, музики, математики, психології, теології і багатьом іншим наукам, але, звичайно, в першу чергу це його знамениті роботи в галузі медицини: „Медичний канон”, „Книга Зцілення”, а також „Книга знання”.

Відкриття пам’ятника великому перському вченому Абу Алі Хусейну ібн Абдаллах ібн Сіні на території МАУП – значуща подія в культурному житті всієї України.

Юлія Цесаренко

Поділитися посиланням: