Про Академію

Меню

У МАУП ВІДБУДЕТЬСЯ ФЕСТИВАЛЬ СПОРТИВНОЇ СЛАВИ

14 Грудня 2009 11:39

Спорт – один з найяскравіших аспектів життя Академії. Адже поряд з навчанням, Академія активно займається спортивним та культурним вихованням своїх студентів. Традиційний «Фестиваль спортивної слави» Міжрегіональної Академії управління персоналом цього року пройде наприкінці грудня. На цей раз в ході свята відбудеться і Фестиваль бойових мистецтв.

Про програму заходу розповів директор департаменту фізичного виховання та спорту МАУП Мирон Ільницький:

- Фестиваль спортивної слави МАУП традиційно проводиться як підведення підсумків у галузі спорту за минулий рік. Так, цього року вперше було проведено Студентську Спартакіаду з восьми видів спорту, до цієї акції були залучені всі верстви студентської молоді Академії. Нещодавно, ми провели два останніх етапи Спартакіади: турнір з шахів та змагання з настільного тенісу. Перше місце у Спартакіаді, завдяки своїй активності, посіла місце посіла команда Інституту соціальних наук та самоврядування, і під час Фестивалю спортивної слави переможцям буде вручено нагороди.

- Напевне на Фестиваль будуть запрошені почесні гості?

Так, серед гостей будуть такі відомі люди як Василь Вірастюк, студент другого курсу Інституту менеджменту та бізнесу, Ірина Мерлені, Василь Федоришин, Ібрагим Алдатов, це студенти МАУП. Серед почесних гостей, яких ми запрошуємо, - президенти федерацій та ректори ВНЗ.

- Чи буде цьогорічний Фестиваль відрізнятися від попередніх?

Мабуть, єдиною відмінністю буде те, що цього року ми об’єднали Вечір спортивної слави і Фестиваль бойових мистецтв. Це буде спільне свято спорту, і ми сподіваємося, що це буде вдале поєднання.

- Академія постійно розвивається в спортивному плані. Які останні спортивні досягнення студентів Академії?

Академія вперше брала участь у Всесвітній Універсіаді, і, як не дивно, два роки поспіль п’ятеро наших студентів входять до складу студентської збірної з футболу, цього року вони вибороли золоті нагороди. Україна може пишатися своїми студентами, які два роки поспіль виграють Всесвітню Універсіаду з футболу.

- Чим вирізняється МАУП в системі інших навчальних закладів у спортивній сфері?

На мою думку, Академія відрізняється виховним комплексом, тут цікавіше навчатися і працювати, оскільки є можливість розвивати свої спортивні здібності. Академія надає  своїм студентам більшу свободу для занять спортом і всіляко сприяє спортивним досягненням своїх вихованців, це і матеріальна база, і численні спортивні секції, і організація участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

- Вже маєте плани на майбутнє, на новий рік?

Звичайно, згідно з планами, ми тісно співпрацюємо з Держкомспорту, адже багато наших студентів входять до складу національних збірних команд, тож вони братимуть участь у чемпіонатах України з різних видів спорту, у міжнародних та всеукраїнських турнірах. Крім того, і в МАУП відбуватимуться власні змагання, тож ми працюємо постійно. Додам, що на кафедрі фізичного виховання у нас працює науковий гурток, студенти-спортсмені пишуть профільні курсові роботи та реферати, досить цікаві, до речі, і планують брати участь у всеукраїнських наукових семінарах.

 

Щодо Фестивалю бойових мистецтв планами поділився директор Навчального Центру особистої безпеки людини та національних одноборств МАУП Ігор Шаров:

- Фестиваль бойових мистецтв – це традиційний захід, який ми проводимо кожного року. Задум цього фестивалю виник близько трьох років тому завдяки ідеї заступника голови наглядової ради МАУП Ростислава Георгійовича Щокіна. Спочатку у фестивалі були представлені нечисленні види одноборств, але з кожним роком фестиваль розвивається, стає більш популярним, приходять нові люди, представляють нові види одноборств, а з минулого року ми почали проводити титульні поєдинки за звання чемпіона МАУП з рукопашного бою. Так, минулого 2008 року відбувся бій за звання чемпіона МАУП у якому перемогу здобув чемпіон світу, студент Міжрегіональної Академії управління персоналом Антон Бочкарьов. Цього року найбільш важливою подією фестивалю буде відстоювання титулу абсолютним чемпіоном МАУП Антон Бочкарьовим у бою з претендентом на це звання, також чемпіоном світу у важкій вазі, студентом Кіровоградського інституту МАУП Андрієм Крепіним. Дуже приємно, що філії та інститути МАУП в різних регіонах також розвивають спорт і, зокрема, одноборства. Цього року основу національної збірної України з рукопашного бою склали студенти МАУП, і ця команда здобула почесне звання чемпіону світу на чемпіонаті світу 2009 у місті Дальфсан (Голландія).

- Чи будуть представлені на фестивалі інші види одноборств?

Ми, як організатори, очікуємо, що на фестивалі будуть представлені близько 12 видів одноборств: карате, джиу-джицу, різні напрямки тєквандо, вільна боротьба, боротьба сумо. Звичайно, будуть представлені козацькі бойові мистецтва, зокрема, «Спас». Представники кікбоксингу та таїландського боксу також візьмуть участь у фестивалі.

- Раніше цей фестиваль проводився у травні. Чому цього року подія проводиться пізніше?

Це пов’язано з тим, що у травні в Академії проводився турнір «Богатирські ігри». Тому Фестиваль бойових мистецтв ми перенесли на грудень і він буде проводитися у приміщенні – кіноконцертній залі «Україна» МАУП. До цього ми проводили Фестиваль на вулиці, на Площі Знань Академії, це викликало певні незручності, пов’язані з погодою, з розташуванням гостей. А на цей раз ми проводимо цей захід у великій актовій залі, тут будуть присутні декілька телеканалів, які висвітлюватимуть цю подію. Бій за звання чемпіона МАУП буде проводитися під супровід звукового та світлового шоу. Для нас важливо, аби про цей фестиваль дізналося якомога більше людей і щоб його популярність зростала.

- Хто запрошений на Фестиваль бойових мистецтв?

Ми плануємо запросити відомих людей зі світу спорту, наприклад, серед гостей будуть Олімпійський чемпіон з вільної боротьбі, народний депутат України Ельбрус Тедеєв, найсильніша людина світу Василь Вірастюк, а також представники різних спортивних федерацій, відомих як в Україні, так і за її межами. Крім того, ми запрошуємо представників Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту. Тобто ми очікуємо на поважних і цікавих гостей.

- Розкажіть про плани на майбутнє…

В Академії я відповідаю за контактні види двобоїв, наші підопічні вже стали чемпіонами світу з рукопашного бою, наступного року за підтримки Міжрегіональної Академії управління персоналом у Києві відбудеться Чемпіонат Європи з рукопашного бою. Крім того, наші студенти переможці та призери багатьох турнірів з кікбоксингу. Цього року Дмитро Безверхий виграв фінальний етап кубку світу з кікбоксингу, тож наступного року ми також очікуємо гарних результатів. Наш Фестиваль бойових мистецтв ми будемо розвивати і вдосконалювати в організаційному плані, для МАУП він вже став традиційним і ми плануємо виводити його на всеукраїнський рівень, а згодом і на міжнародний.

 

Для студентів МАУП такі заходи дуже важливі, голова Студентської ради МАУП Мирослав Цибулюк наголошує: «Студентство Академії – це майбутня еліта української держави, яка має стати достойними громадянами, тому Академія робить все для того, аби молодь розвивалася. Спортивні заходи є одним з аспектів виховної роботи в Академії, адже тут навчаються багаторазові чемпіони світу та Європи, призери та чемпіони Олімпійських ігор, їхній приклад є показовим для студентства МАУП. Ми горді за таких спортсменів як Ірині Мерлені, Василь Вірастюк, Ельбрус Тедеєв, та інших.

Академія надає різнопланове виховання, це і професійні знання, які допоможуть у подальшій роботі, і мистецьке виховання, адже наші студенти займаються у вокальних, танцювальних, драматичних гуртках, і звичайно це спортивне виховання, яке надає стійкості і здоров’я. Для мене, наприклад, спорт має важливе значення, у свій час я серйозно займався спортом, став трьохразовим чемпіоном України з боксу, кандидатом у майстри спорту, володарем кубку України з боксу. Тому своїми силами та силами Студентської ради ми робимо все, аби спорт відігравав важливу роль в житті студента».

Поділитися посиланням: