«У вінок Кобзареві»

14 Березня 2013 11:21

Щасливий народ, який має своїх пророків. Серед тих щасливих обраних і ми, українці... Оспіваний після смерті, кинутий в каземати за життя за свою надмірну любов до України та волі, – Шевченко став тим символом України, про який заговорили і поза межами нашої держави.

Він, безсмертний Тарас, для нашого народу – явище унікальне, неординарне. Тому все, що з ним пов’язано, дороге нам і рідне. Але постать Кобзаря досить часто настільки міфологічна й прикрашена, що за нею подекуди важко побачити звичайну людину, яка колись так само, як і ми зараз, жила і творила, кохала і ненавиділа, раділа і сумувала... і весь той біль, той смуток за рідну Вкраїну, милу... і любов до неї та свого народу він втілював у своїх творах – літературних, художніх.

Ми ідемо у майбутнє, пам’ятаючи та плекаючи своє минуле. І сьогодні, аби погортати сторінки життя видатного українського Кобзаря, в читальному залі Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру МАУП зібралися студенти та викладачі, аби вшанувати пам’ять про Велику Людину з нагоди визначної дати – 199 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

І підготували цю зустріч випускники бакалаврату Інституту філології НПУ ім.. Драгоманова, які проходять педагогічну практику в ЕПТ при МАУП (Королюк Катерина, любчик Марія, Дущенко Наталя, Корнілов Антон, Шешуряк Назар, Здор Руслан, Пищиков Кирило, Неклева Роман, Маржановська Юлія, Цуркан Юрий). І працівники Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру підготували книжкову виставку «Геній українського народу», спеціально приурочену до шевченківських читань…

І поезію Шевченка читали одинадцять студентів у рамках конкурсу на краще виконання творів Т.Г. Шевченка, і всі присутні взяли участь у конкурсі шевченкознавців, не тільки аби отримати додаткових 5 балів з однієї гуманітарної дисципліни, а й аби продемонструвати свої знання фактів з життя українського Кобзаря.


 

Почесні грамоти за творче виконання отримали: Глушак Анна, Щербинський Олександр, Чухало Аліна, Риворенко Євгенія. Диплом ІІІ ступеня Отримав Богдан Король, диплом ІІ ступеня – Дарина Заїка, а диплом за І місце почесне журі конкурсу вручило Марії Веред.

«Своєю простотою, сердечністю мимоволі прив‘язував довіру людей до себе», - згадували сучасники Шевченка. Звісно, така людина, яка всім серцем переживала за долю рідного народу стане національним надбанням, причому не тільки українського народу, а й прославиться поза межами своєї рідної землі… і прозвучав великий «Заповіт» Тараса Шевченка арабською мовою у виконанні Анана Бшарат , французькою – у виконанні Башира Ба, азербайджанською – у виконанні Азізи Тарланова, і всі вони – студенти Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин МАУП, і вшановують пам‘ять про Тараса Григоровича.

І знають про Кобзаря, і пам‘ятають його, і люблять його творчість, і не тільки в Україні, а й поза її межами. І його в сім‘ї великій, в сім‘ї вольній, новій, завше будем поминати незлим, тихим словом…

 

 

Юлія Цесаренко

Поділитися посиланням: