Україна - єдина країна

02 Вересня 2014 11:52

«Україна – єдина країна» – під таким гаслом пройшла перша лекція для студентів першокурсників МАУП.

У кіноконцертному залі Україна зібралися новоспечені студенти Президентського університету і технікумів. Лекцію читали поважні гості Академії: народний депутат України 1-го скликання, член ради Національної спілки письменників України, директор видавництва «Український приорітет», поет Володимир Шовкошитний та кобзар, народний артист України, лауреат національної премії імені Т.Г. Шевченка Василь Нечепа.

 

Володимир Шовкошитний розповів про основні історичні витоки української мови та зародження незалежності в Україні, у яких власне і брав участь. «Неймовірне щастя, коли твоїми руками твориться історія» – зазначив поет. Також Володимир Федорович зачитав свої вірші, в які він вклав усю любов до рідної мови та українського народу:

«…Боже, поглянь на нас,

Бачиш, в недобрий час

Ворон калину п'є,

Наче криваву долю.

Боже, якщо ти є, 

Серце візьми моє,

Дай Україні, дай,

Дай Україні волю.

 

Вітер калину гне,

Цвіт обриває геть.

Хто б не топтав твiй шлях,

Втоптував кущ у глину,

Нищив москаль і лях -

Все оберталось в прах.

Та не здолав ніхто

Україну!..»

 

Василь Нечепа виступив перед першокурсниками з уривками  творчого проекту «200 авторських концертів Василя Нечепи до 200-ліття  з дня народження Тараса Шевченка», виконавши безсмертні «Ой морозе-морозенку…», «Пісня про Тараса», «Як піду дорогою я…» та інші. На завершення Василь Григорович сказав «Ми славні правнуки славних прадідів!»

Після цікавої лекції першокурсники поділилися своїми враженнями, так студентка 1-го курсу  Українсько-Російського інституту менеджменту та бізнесу імені Богдана Хмельницького Анастасія Даніліна сказала: «Мені дуже сподобався виступ поета Володимира Шовкошитного. Його вірші надихають бути патріотами своєї країни!».

 

А студентка 1-го курсу Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса Наталія Коломейко відзначила, що вражена виступом кобзаря Василя Нечепи та підкреслила, що саме такі люди спонукають бути справжніми українцями у незалежній державі!

Ольга Коробій 

Поділитися посиланням: