Про Академію

Меню

В Академії відбулась інформаційна година «Загадки в історії бібліотек світу»

01 Жовтня 2015 11:48

Найменша книга світу, найдивніша та найсекретніша бібліотека – про це та багато іншого спілкувалися студенти напередодні  Всеукраїнського дня бібліотеки.

«Раді бачити вас у храмі книги. Сьогодні ми зібралися із вами напередодні Дня бібліотеки аби  поговорити про історію книги і бібліотечної справи, розвінчати міфи і розповісти про загадки стародавніх та сучасних бібліотек» -  такими словами розпочала зустріч зі студентами Економіко-правового технікуму при МАУП директор Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім. Ярослава Мудрого Любов Бродська.

Бібліотекарі  Людмила Рог та Віра Геращенко розповідали слухачам про клинописи стародавніх бібліотек Шумерів, загадкове зникнення бібліотеки Ярослава Мудрого, спалену й сучасну Олександрійську бібліотеку, найсекретнішу бібліотеку Ватикану. Студенти дізналися, де знаходиться «свинцева бібліотека», які є наймініатюрніші й найбільші книги, де зберігаються найцінніші й найважчі книги. Серед найцікавіших фактів, про котрі дізналися студенти, були:

  • Найменша бібліотека у світі - в індійському місті Амрістарі, де зберігається всього одна книга.
  • Найдивнішою бібліотекою і до сьогодні вважається бібліотека перського вченого середини X століття візира Сіхаба. Через те, що він майже весь час подорожував, вся його бібліотека - 117 тис. книг перевозилася 400 верблюдами. Цей караван був свого роду каталогом: верблюди завжди йшли у певному порядку і тому потрібні книги знаходились швидко.
  • Найменшою книгою у світі є український «Кобзар», виготовлений у 60-х роках минулого століття українським майстром Миколою Сядристим. Площа цієї мікрокнижечки – 0,6 квадратних міліметрів. Сторінки міні-«Кобзаря» настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска, зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
  • Дослідники, котрі шукали бібліотеку великого князя Московського Івана Грозного, сліпнули, наближаючи до неї.

Також цього дня в бібліотеці працювала тематична виставка, на котрій студенти дізналися про найдавнішу книгу України – «Велесову книгу», написану на дерев'яних дощечках ІХ століття.  

Ольга Коробій