Про Академію

Меню

В Академії пройшли поетичні читання творів Василя Симоненка

17 Лютого 2015 12:35

16 лютого з нагоди 80-річчя з дня народження  Василя Симоненка в Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого МАУП відбулися поетичні читання «Я для тебе горів, український народе».

Василь Симоненко – видатний український журналіст, поет-шістдесятник,  ім'я якого стало символом нездоланного борця за свободу України.

«Його життя було миттєве, як спалах метеора. Він сліпучо сяйнув на українському небосхилі й пішов за обрій, не проживши й двадцяти дев’яти…» 

– такими словами розпочали читання ведучі старший бібліотекар Людмила Рог та бібліотекар Віра Геращенко.  Цього дня студенти Економіко-правового технікуму при МАУП та Президентського університету Академії згадували поета як людину, що палко любила життя, не могла терпіти неправди, що була перейнята болем за страждання рідного народу. Студенти також  відзначили важливу роль Симоненка в контексті «поетичного буму» 60-х років.

  

На святі пам’яті  зачитували та декламували вірші шістдесятника, серед яких: «Мій родовід» , «Кривда», «Поховали старезного діда»,  «Грудочка землі», «Я закоханий палко без міри», «Баба Онися», «Матері» та інші. Унікальний запис  живого голосу Василя Симоненка  почули студенти, переслуховуючи аудіозапис із приватних збірок колекціонерів.

Поетичні читання завершилися нетлінними рядками поета із вірша «Лебеді материнства»:

«Можна все на світі вибирати, сину, 

Вибрати не можна тільки Батьківщину». 

 

Також на святі працювала книжкова виставка «Симоненко – символ правди і свободи України», на якій були представлені літературні збірки поета, матеріали з газет про митця від 1927-2015 років, біографічні доробки дослідників творчості Симоненка.

 

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: