В Інституті соціальних наук та самоврядування пройшла конференція, присвячена темі «Роль психолога у збереженні та зміцнені психічного з
Нещодавно в Інституті соціальних наук та самоврядування Міжрегіональної Академії управління персоналом відбулася студентська наукова конференція «Роль психолога у збереженні та зміцненні психічного здоров’я нації», яку організувала кафедра медичної психології та психокорекції. У цьому науковому заході взяли участь студенти І, ІІІ та VI курсів інституту.
Відкрив конференцію завідувач кафедри медичної психології та психокорекції, доктор медичних наук Юрій Руль. Звертаючись до присутніх з вітальним словом Юрій Володимирович побажав успіхів усім, хто підготував доповіді: «Сьогоднішні теми, які студенти будуть розкривати у своїх доповідях, дуже актуальні для нашого суспільства. Я хотів би, щоб наш інститут був одним із осередків новітніх думок, де з’являтимуться нові положення, тези, думки, важливі для розвитку психології».
Продовжила вступне слово заступник завідувача кафедри медичної психології та психокорекції, доктор філософії в галузі психології Людмила Федосова, підкресливши важливість проведення наукових конференцій саме для студентства:«Такі колективні виступи дуже потрібні студентам для того, щоб вони навчилися готувати доповіді та виголошувати їх перед аудиторією, реагувати на запитання, які ставляться перед ними в ході виступу як до майбутнього психолога».
Після виступу президії до слова запросили молодих доповідачів, які навчаються за спеціальністю «психологія». Студенти обрали різні теми для своїх виступів, зокрема студентка 3 курсу Софія Нікішина підготувала роботу на тему «Вплив батьківської уваги на розвиток та профілактику психічних захворювань у дітей», у якій розкрила питання, чи не буде поява психічного захворювання у дітей наслідком специфічного виховання дитини. Доповідач вважає, що психологічне здоров’я дитини багато у чому залежить від відносин у сім’ї, ставленні батьків до дитини, у тій кількості уваги, доброти та любові, яку вони проявляють до неї. Також студентка навела декілька прикладів психологічних захворювань, які передаються виключно генетичним шляхом.
У свою чергу студент 3 курсу Сергій Тихонюк зосередився на темі «Психотропна дія лікарських рослин та екстрактів з них». На думку учасника конференції проблема вживання наркотичних речовин є надзвичайно важливою, оскільки їх вживання негативно впливає на фізичний та психологічний стан значної частини населення у нашій державі, що відображається на особистісному розвитку кожної людини та гальмує розвиток суспільства в цілому.
Серед інших, на конференції прозвучали такі аспекти, заявленої в назві конференції, теми, як характеристика ліків та препаратів, які внесені до допінгових переліків; психічне здоров’я нації; езотеричні течії у психології; вплив харчових продуктів на психічні функції тощо.
Широкий спектр тем, які обрали студенти для вивчення і ознайомлення наукового зібрання з результатами своїх досліджень, свідчить про значний рівень їхньої професійної обізнаності у сфері психологічної науки. Можна сподіватися, що їхня роль у збереженні та зміцненні психічного здоров’я української нації буде видатною.