Про Академію

Меню

В Інституті соціальних наук та самоврядування пройшла студентська наукова конференція під девізом: «21 століття – вік психології!»

20 Березня 2012 14:05

В Інституті соціальних наук і самоврядування імені Гейдара Алієва  стало доброю традицією проводити наукові заходи для молодих науковців, серед таких можливостей проявити себе і продемонструвати свої наукові напрацювання - студентська наукова конференція «Молодь і суспільство. Психологічні проблеми». Конференція складалася з двох етапів: пленарного і секційного засідань. До складу почесної президії увійшли директор інституту доктор політичних наук, професор Іван Бідзюра,  завідувача кафедри медичної психології, доктор медичних наук Юрій Руль. Вела збори заступник завідувача кафедри загальної психології Олена Туриніна.

На початку конференції з вітальним словом до учасників звернувся  директор інституту соціальних наук та самоврядування Іван Павлович Бідзюра. Він подякував викладачам кафедр за підготовку конференції та наголосив на актуальності проблем, яким присвячене наукове зібрання: «Проблеми, які ми збираємося тут  розглядати, є надзвичайно цікавими та актуальними. На сьогодні дуже важливо враховувати демографічний фактор та той обмежений об’єм біоресурсів, які використовуються для забезпечення життєдіяльності населення планети. Це підсвідомо породжує неадекватну поведінку людини. І ось тоді людині потрібна допомога кваліфікованого психолога для того, щоб не допустити масового психозу, викликаного нестачею продуктів». Ще однією проблемою, вартою уваги психологів, на думку Івана Павловича, є взаємовідносини між людьми, особливо в країнах, які стали на шлях демократичного розвитку. Директор інституту побажав конференції плідної роботи та хороших результатів.

Наступним виступив завідувач кафедри медичної психології, доктор медичних наук Юрій Руль і закликав усіх присутніх на конференції усвідомити, що роль психолога у найближчому часі вирішальна в багатьох аспектах, тому що психолог – це рятівник людських душ: «Пам’ятайте, що від вашого слова, авторитету залежить багато чого, - звернувся до присутніх Юрій Володимирович. - Ваші пацієнти та клієнти повинні піти від вас із зовсім іншими поглядами на життя. Це дуже велика відповідальність, тому що психологія – це найважча сфера людської діяльності».

 На конференції були присутні не тільки викладачі та студенти, а й докторанти кафедр інституту, яким надали можливість першими виступити на конференції. Після них  естафету виступів підхопили студенти різних курсів Інституту соціальних наук та самоврядування. Серед тем, довкола яких були зосереджені доповіді учасників: «Особливості психологічної готовності студентів до сімейного життя», «Особливості роботи психолога в гештальт терапевтичних групах», «Діагностика і корекція соціально-рольової поведінки дітей старшого та дошкільного віку» та інші.

Поділитися посиланням: