Про Академію

Меню

В Інституті соціальних наук та самоврядування пройшов майстер-клас з арт-терапії

15 Травня 2012 15:01

Днями в Інституті соціальних наук та самоврядування Міжрегіональної Академії управління персоналом відбувся майстер-клас з арт-терапії, у якому взяли участь студенти третього курсу спеціальності „психологія”. Провела цей тренінг заступник завідувача кафедри медичної психології та психокорекції Людмила Федосова.

 На початку зібрання Людмила Олексіївна розказала про історію виникнення та розвиток арт-терапії: «Вперше цей термін почав використовувати англійський лікар та художник Адріан Хілл у 1938 році. Ця терапія мистецтва, яка  включає в себе багато аспектів. Одними з яких є індивідуальне малювання, в парах або в групі. Сьогодні ми будемо втілювати в життя цей метод за допомогою створення колажу».

 На думку студентів, які були учасниками тренінгу, метою психотерапії мистецтва є  внутрішнє розкриття, створення прекрасного через мистецтво, яке зближує людей, розвиває комунікативні властивості характеру.

Вперше про метод арт-терапії почали говорити в психоаналізі. За Фрейдом, кожна продукція (описка, обмовка, малюнок і т.д.) підлягає діагностиці,- запевняє Людмила Федосова, - на кожний елемент творчості потрібно звертати увагу.

За допомогою цього майстер-класу ведуча тренінгу хотіла показати студентам, як в психотерапії можна діагностувати стан людини, його характер, а також стиль взаємовідносин між людьми у групі, який буває різним, а саме: конфронтація, пристосування, відторгнення тощо.  

Завдання, яке поставила Людмила Олексіївна перед студентами, полягало в тому, щоб створити колаж чоловіка та жінки, використовуючи вирізки з журналів. Учасники тренінгу домальовували на листку ватману необхідні елементи картини олівцями та виліплювали за допомогою пластиліну своє розуміння завдання. Студенти поділилися на дві команди і почали втілювати свої уявлення щодо ідеального чоловіка та жінки ХХІ століття.

 Причиною обрання теми «Чоловік та жінка», як пояснила Людмила Олексіївна, став розвиток напрямку гендерної психології. Адже сьогодні дуже гостро постає проблема того, що жінка стає мужньою та незалежною, а чоловік набуває жіночих рис характеру. Таким чином група створила свої колажі та показала своє відношення до цієї проблеми.

Після колективної творчості кожна команда представила свою продукцію та пояснила, яким чином створювався колаж, після чого відбулося обговорення та підведення підсумків майстер–класу.

Поділитися посиланням: