Про Академію

Меню

В МАУП відбулась наукова конференція присвячена питанню державного управління і місцевого самоврядування в Україні.

02 Листопада 2007 15:54

Напередодні, в Міжрегіональній Академії управління персоналом, за сприяння Міжнародної Кадрової Академії та Конфедерації недержавних вищих закладів освіти України, відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція на тему „Державне управління і місцеве самоврядування в Україні: пріоритети і перспективи”.

Метою проведення наукової конференції є обговорення актуальних проблем управління державою у контексті нової Конституції, визначення пріоритетів та перспектив у сфері державного управління та місцевого самоврядування, вдосконалення моделі політико-правового устрою України в контексті світового досвіду.

У роботі конференції взяли участь провідні політичні та громадські діячі, науковці, а також студенти Академії.

Серед учасників, зокрема, доктор юридичних наук, професор, радник Президента України Степан Гавриш, голова Конгресу української інтелігенції Іван Драч, доктор політичних наук, професор, ректор МАУП Микола Головатий, кандидат економічних наук, професор, проректор з регіональної роботи - генеральний директор Всеукраїнського університету МАУП Людмила Гурч, директор Інституту міжнародної економіки і фінансів імені Святої Великої Княгині Ольги Микола Базась, директор Українського Військово-Козацького інституту муніципального менеджменту та місцевого самоврядування ім. Святослава Хороброго, професор Іван Бідзюра, заступник головного редактора газети «Молодь України», заслужений журналіст України Юрій Брязгунов та докторант Національної Академії державного управління при Президентові України Володимир Омельчук.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор МАУП Микола Головатий: «Однією з найактуальніших проблем в Україні залишається проблема державного управління та місцевого самоврядування. Це цілком природно, оскільки, змінюючи політичну систему суспільства, змінюючи повноваження і взаємини між гілками влади, дбаючи про відповідні противаги, треба зберегти потужне державне управління, а з іншого боку дати максимальну можливість регіональним органам виконавчої влади успішно керувати регіонами. Це важливо й тому, що географічно, територіально, етнічно регіони України дуже відрізняються один від другого. Міжрегіональна Академія управління персоналом, як заклад, що займається підготовкою управлінців, пильну увагу приділяє  проблематиці державного управління, формуванню органів влади, питанням місцевого самоврядування. Свого часу ми були ініціаторами і розробили першу концепцію на цю тематику, яку подали до уряду України, однак відповідного відгуку, на превеликий жаль, не отримали. Проте, проблема залишається. Нині постає питання як дбати про те, щоб геополітичний вибір України відповідним чином підтверджувався сильним, потужним державним управлінням і сильним регіональним самоврядуванням. І воно в центрі уваги другої Всеукраїнської конференції «Державне управління і місцеве самоврядування в Україні: пріоритети і перспективи», яка проводиться у МАУП. Думаю, що проведення такої конференції є знаковою подією для Академії».

Радник Президента України Степан Гавриш відзначив актуальність вирішення проблем державного управління: „Управління є проблемою світового, сучасного глобального процесу розвитку суспільства. Від якості та ефективності управління залежить прогрес, інноваційна модель розвитку, оскільки саме новий політичний менеджмент має визначати в Україні ефективну систему національного планування та соціально-економічного розвитку. Ми занадто захопилися пошуками економічних реформ та забули підготувати систему, яка б забезпечувала управління техногенними проривами. Натомість нині ми маємо техногенні катастрофи та інфраструктурну, економічну кризу, яка призвела до деморалізації економічної системи в цілому. Як наслідок, ми сьогодні не в змозі спільно керувати державою, яка розвивається фрагментарно, без стратегії та потужної програми розвитку, тому що немає команди менеджерів. Я очікую продовження цієї кризи в Україні, аж допоки у нас не з’являться нові ефективні менеджери з блискучими знаннями та дипломами, адже Україна є світовим лідером з кількості вищих навчальних закладів. Думаю, що виправити ситуацію можна лише через впровадження якісної та ефективної освіти в реальну практику на всій території України”.

Під час всеукраїнської конференції були розкриті цікаві і важливі теми. Доповідачі обговорили проблеми управління державою у контексті нової Конституції, особливості вироблення та реалізація територіальної основи місцевого самоврядування, питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів в системі державного управління, українську журналістику в контексті державотворення.

Науковий форум надав нового імпульсу українському державотворенню, допоміг проаналізувати успіхи та невдачі на шляху досягнення та утвердження української державності. Для подальшої реалізації цього суспільно-наукового проекту ця конференція проводиться щорічно з відповідним поглибленням наукової проблематики, продовженням дискусій та обговорень.