Про Академію

Меню

В МАУП відбулась всеукраїнська наукова конференція на тему «Становлення та розвиток української державності»

27 Жовтня 2006 14:23

27 жовтня в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулась всеукраїнська науково – практична конференція на тему «Становлення та розвиток української державності». Метою проведення наукової конференції є детальний аналіз успіхів і невдач, що виникли на шляху утвердження української державності, обговорення ключових проблем державотворення та демонстрація нових підходів до розуміння сутності розбудови України.

У роботі конференції взяли участь провідні політичні та громадські діячі, науковці, а також студенти Академії.

Серед учасників, зокрема, народний депутат України Тарас Чорновіл,  директор Інституту управління суспільними змінами Ольга Коловіцкова, директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП, професор Василь Яременко та професор МАУП Юрій Шилов та інші.

Від імені президії Академії всіх присутніх привітав доктор соціологічних наук, заслужений працівник освіти України, голова Наглядової Ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгій Щокін. Він звернувся до присутніх зі вступним словом, акцентувавши свою увагу на актуальних проблемах українського державотворення, сучасній моделі державного управління та концепції державного розвитку.

«Для нашої України, яка вступила в ІІІ-тє тисячоліття незалежною самостійною державною, питання становлення та розвитку державності є вкрай актуальним та надважливим. Це питання збереження суверенітету та його належного захисту на всі майбутні часи. Таке завдання потребує глибокого аналізу всіх попередніх традицій української державності, існуючих людей сучасних держав та створення на цій основі відповідної концепції державного розвитку. Названа концепція може бути ефективною, якщо вона випливатиме з українських традицій, менталітету, світогляду та враховувати сучасні тенденції державотворення. Оскільки відомо, що модель державності, яка є прийнятною для однієї країни, може бути недійсною і навіть шкідливою для іншої саме із-за невідповідності національній культурі.    Українська культура сягає глибини тисячоліть, ще часів Трипільської працивілізації, і за своє довге існування знала ефективні моделі державної організації. Взяти з них найкраще і пристосувати до сучасних реалій українського та міжнародного буття є сьогодні одним з найголовніших завдань національного державотворення. Особливо важливим це стає в нинішню переломну епоху, коли йде гостра боротьба національних суверенних держав проти встановлення світового панування з одного центру. Зберегти свою державу для нащадків, надати јй потужний поштовх до подальшого самостійного розвитку, забезпечити їй гідне місце серед світової спільноти є високим покликом національної еліти та всіх патріотично налаштованих громадян України. Я щиро сподіваюсь, що наша конференція зробить свій посильний внесок у цю святу справу» - відзначив Георгій Щокін.

Цей науковий форум дозволить об’єднати науковий потенціал представників наукових установ та навчальних закладів усіх регіонів України та надасть нового імпульсу українському державотворенню, з метою становлення та розвитку національно – патріотичної свідомості.

 

Поділитися посиланням: